Pozostawianie swoich przedmiotów w miejscu publicznym bez nadzoru może skończyć się kradzieżą, o tym, że okazja czyni złodzieja, podczas minionego weekendu przekonało się dwoje zielonogórzan. Pozostawione bez opieki damska torebka na ławce w holu dworca PKP oraz torba podróżna przed wejściem do kamienicy zostały skradzione w kilka chwil.

Okazja czyni złodzieja - to wciąż aktualne, przekonało się o tym dwoje zielonogórzan
Zdjęcie ilustracyjne – fot. Pixabay


Zielonogórscy policjanci kilka razy w miesiącu zawiadamiani są o przestępstwach kradzieży czy przywłaszczenia, których cechą wspólną jest brak ostrożności pokrzywdzonych. Uważajmy na swoje mienie. Nie pozostawiajmy swoich rzeczy bez opieki nawet na krótki czas. – przypominają.

Zobacz:   LOT uruchamia połączenie lotnicze z Krakowa do Zielonej Góry

Okazja czyni złodzieja – stare przysłowie wciąż aktualne

W piątek, 12 maja, kobieta podróżująca pociągiem na ławce w holu dworca PKP pozostawiła bez nadzoru swoją torebkę. Torebka została skradziona, a w niej między innymi paszport i karta bankomatowa. Tego samego dnia mieszkaniec Zielonej Góry pozostawił przed wejściem do kamienicy w centrum miasta torbę podróżną, w której także był paszport i inne dokumenty, karta bankomatowa, gotówka i sprzęt elektroniczny. Niestety wystarczyło kilka chwil aby złodziej zabrał torbę. Pokrzywdzony wycenił swoje straty na 1000 złotych.

Pamiętajmy, aby zwracać uwagę na swoje mienie, szczególnie to o wysokiej wartości. Nikt nie ma prawa nas okradać, ale doprawdy lepiej liczyć na swój zdrowy rozsądek niż na uczciwość innych.

Komentarze