Niecałą dobę po incydencie, zielonogórscy policjanci dokonali ustaleń, które doprowadziły do zatrzymania napastnika odpowiedzialnego za napad na bank w Nowogrodzie Bobrzańskim.

Podejrzany o napad na bank w Nowogrodzie Bobrzańskim już w rękach policji. 41-latka zatrzymano w centrum Zielonej Góry
41-latek podejrzany o napad na bank w Nowogrodzie Bobrzańskim już w rękach policji – fot. Lubuska Policja

Niespełna doby potrzebowali zielonogórscy policjanci na to, aby ustalić i zatrzymać, który we wtorek, 16 maja, około godziny 13 wbiegł do jednego z banków w Nowogrodzie Bobrzańskim z bronią w ręku i sterroryzował obsługę placówki. Mężczyzna żądał wydania pieniędzy. Kiedy pracownicy spełnili jego żądania, wybiegł z budynku.

Od tego momentu, policja rozpoczęła intensywne działania mające na celu schwytanie napastnika. Zielonogórscy funkcjonariusze otrzymali wsparcie od Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim. Zorganizowano punkty kontrolne oraz przeprowadzono obławę w celu odnalezienia napastnika. Wykorzystano także przewodników z psami tropiącymi. Jednocześnie, policjanci kryminalni gromadzili informacje oraz analizowali nagrania z kamer monitoringu. Technicy kryminalistyki zabezpieczyli każdy pozostawiony na miejscu zdarzenia śladu, aby umożliwić późniejszą analizę. Śledczy natomiast zbierali niezbędne dowody.

Zobacz:   Świebodziński SECO/WARWICK otwiera biuro w Zielonej Górze

Zielona Góra: Sprawca napadu na bank w Nowogrodzie Bobrzańskim zatrzymany

Dzięki szybkiej i sprawnie przeprowadzonej pracy operacyjnej oraz śledczej, lubuscy policjanci zdołali ustalić tożsamość i w środę, 17 maja, zatrzymać podejrzanego o napad na bank w Nowogrodzie Bobrzańskim. Napastnikiem okazała się 41-letni mieszkaniec powiatu zielonogórskiego. Mężczyzna został zatrzymany w centrum Zielonej Góry, poruszał się Audi Q7.

W czwartek ,18 maja, w Prokuraturze Rejonowej w Zielonej Górze z udziałem zatrzymanego przeprowadzono czynności procesowe. Podczas nich 41-latek usłyszał zarzut związany z rozbojem z wykorzystaniem broni. Śledczy będą wnioskować o areszt.

Komentarze