Zielona Góra to miasto na zachodzie Polski, które ma wiele do zaoferowania.

Zielona Góra na weekend – co warto tu zobaczyć?
fot. Pixabay/materiały partnera

Z jednej strony to prężnie działający ośródek kulturalny, a z drugiej turystyczny. To nie tylko urokliwa starówka z ratuszem czy katedra św. Jadwigi. Warto odwiedzić tu również ogród botaniczny czy malownicze winnice w okolicy miasta. Jak zaplanować weekendowy pobyt w Zielonej Górze? Oto kilka pomysłów!

Rynek i Stare Miasto

Stare Miasto i Stary Rynek to idealny plan na popołudniowy spacer. Zielonogórski rynek powstał w XVI wieku i choć wiele razy był niszczony, po II wojnie światowej miejska zabudowa była niemal nienaruszona. Inne atrakcje w tej okolicy to fragmenty murów obronnych z XIV wieku, które niegdyś otaczały całe miasto. Warto zobaczyć również Wieżę Głodową czy katedrę św. Jadwigi. Jeśli chcesz poczuć prawdziwą atmosferę miasta, wybierz się na przechadzkę Aleją Niepodległości, aby podziwiać wille sprzed wojny.

Zobacz:   Podejrzany o napad na bank w Nowogrodzie Bobrzańskim już w rękach policji. 41-latka zatrzymano w centrum Zielonej Góry

Dla miłośników muzeów…

Ci, którzy lubią czerpać z głębi miejskiej historii, na pewno chętnie zajrzą do tutejszego Muzeum Etnograficznego, ale także:

  • Muzeum Miasta Zielona Góra,
  • Muzeum Dawnych Tortur,
  • Muzeum Wina.

Znajduje się tu także Muzeum Lalek, a w okolicznych miejscowościach Muzeum Archeologiczne Środkowego Nadodrza w Świdnicy oraz Lubuskie Muzeum Wojskowe w Drzonowie.

Trasa śladami Bachusków

Podobnie jak wrocławskie krasnale, tak i zielonogórskie bachuski rozlokowane są po całym mieście. Można podążać ich śladem, docierając do najbardziej atrakcyjnych miejsc miasta, również tych, związanych z produkcją wina. Każdy bachusek ma swoje niepowtarzalne imię, a w na mapie Zielonej Góry można znaleźć ich aż pięćdziesiąt.

Zobacz:   Finały wojewódzkie Pucharu Tymbarku: Oto największe, piłkarskie talenty w regionie!

Jeśli przyjeżdżasz do Zielonej Góry własnym samochodem, z wyprzedzeniem zaplanuj trasę i sprawdź miejsca parkingowe w pobliżu. Jeżeli nie znasz miasta, wpisz w wyszukiwarkę hasło „aplikacja parkowanie Zielona Góra”. Dowiesz się, która z aplikacji parkingowych działa właśnie w tym obszarze i pomoże Ci w organizacji pobytu.

https://anypark.pl/

Komentarze