Sezon rowerowy już w pełni więc to doskonały moment, aby zadbać o bezpieczeństwo naszych jednośladów. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze proponują dodatkowe dwa terminy na bezpłatne znakowanie rowerów w Zielonej Górze. W dwa ostatnie dni maja będzie można zgłosić się z jednośladem do Komisariatu I Policji i przed budynkiem Komendy Miejskiej Policji przy ulicy Partyzantów.

Dodatkowe 2 terminy w maju na bezpłatne znakowanie rowerów w Zielonej Górze
Zdjęcie ilustracyjne – fot. Pixabay

Zielonogórscy funkcjonariusze od kilku lat oferują właścicielom rowerów możliwość oznakowania swoich jednośladów za pomocą specjalnych engrawerów. Ta zaawansowana technologia pozwala na precyzyjne i trwałe znakowanie rowerów. Każdy zgłoszony jednoślad otrzyma unikalny numer, który będzie wprowadzony do policyjnej bazy danych rowerów oznakowanych. Dzięki temu, podczas kontroli policjanci będą mogli szybko sprawdzić, czy użytkownik roweru jest jego prawowitym właścicielem. Dodatkowo, w przypadku kradzieży roweru i jego odnalezienia, nadany numer ułatwi policjantom ustalenie właściciela jednośladu. Znakowanie roweru jest więc skutecznym narzędziem zarówno prewencji, jak i ścigania przestępców.

Zobacz:   Pijany kierowca potrącił pieszego na przejściu dla pieszych. Miał 3 promile i zakaz prowadzenia pojazdów

Kiedy i gdzie można się zgłosić na bezpłatne znakowanie rowerów w Zielonej Górze?

Aby oznakować rower, należy zgłosić się w wyznaczonym terminie do Komisariatu Policji, mając ze sobą jednoślad, dowód tożsamości oraz dowód zakupu (paragon, fakturę lub umowę kupna). Jeśli nie posiada się dowodu zakupu, właściciel roweru będzie musiał wypełnić odpowiednie oświadczenie. Ważne jest, aby osoba zgłaszająca rower była pełnoletnia. Znakowanie rowerów w Zielonej Górze odbędzie się w dwóch dodatkowych majowych terminach. Już 30 maja w godzinach 17.00 – 19.00 będzie można zgłosić się do Komisariatu I Policji, a 31 maja w godzinach 15.00 – 18.00 przed budynkiem Komendy Miejskiej Policji przy ulicy Partyzantów 40.

Zobacz:   Kobieta zatrzasnęła dziecko w samochodzie

Warto pamiętać, że rower przed oznakowaniem powinien być sprawny technicznie i odpowiednio wyposażony. Obowiązkowe jest posiadanie sprawnych hamulców oraz dzwonka, a w warunkach ograniczonej widoczności, np. po zmroku, rower musi być wyposażony w sprawne oświetlenie przednie i tylne. Dla własnego bezpieczeństwa i komfortu warto też zaopatrzyć się w kask rowerowy, rękawiczki i inne przydatne akcesoria.

Komentarze