Policjanci z Zielonej Góry zatrzymali po bezpośrednim pościgu pieszym 32-letniego mężczyznę, który posiadał przy sobie znaczną ilość amfetaminy, wagę oraz kilka tysięcy złotych. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamerę monitoringu.

Pościg za 32-latkiem w centrum Zielonej Góry - w plecaku amfetamina, waga i kilka tysięcy złotych
fot. Lubuska Policja/Monitoring Zielona Góra

W piątek, 26 maja, funkcjonariusze patrolujący ulicę Wrocławską zauważyli młodego mężczyznę, który nosił plecak i nie ukrywał swojego zdenerwowania na widok nadjeżdżającego patrolu. Mundurowi mieli wrażenie, że chciał on jak najszybciej schronić się w klatce schodowej pobliskiej kamienicy. Niestety dla niego, drzwi okazały się zamknięte, a policjanci byli już w drodze do niego. W odpowiedzi na to, mężczyzna zaczął uciekać w stronę pobliskiej galerii handlowej. W trakcie ucieczki porzucił plecak na środku ulicy.

Zobacz:   Trasę Zielona Góra - Guben obsłużą autobusy. PKP PLK awaryjnie zamyka szlak Czerwieńsk-Krosno Odrz.

Mężczyzna został zatrzymany po pościgu około 200 metrów zatrzymali go na terenie pobliskiej stacji benzynowej. Do akcji dołączył również policjant służby kryminalnej, który akurat przejeżdżał obok i postanowił wspomóc swoich kolegów w czasie wolnym od służby. Do akcji dołączyły także policjantki ruchu drogowego, które przejeżdżały w pobliżu. Mężczyznę zatrzymano, a porzucony plecak został zabezpieczony.

Pościg za 32-latkiem w centrum Zielonej Góry

Pościg za 32-latkiem w centrum Zielonej Góry – w plecaku amfetamina, waga i kilka tysięcy złotych – nagranie: Lubuska Policja

Okazało się, że zatrzymany to 32-letni mieszkaniec Zielonej Góry. Gdy policjanci zapytali go, dlaczego uciekał, mężczyzna przyznał, że w plecaku znajduje się amfetamina. Oprócz tego przy nim znaleziono wagę i ponad 6 tysięcy złotych. Wszystkie przedmioty, środki odurzające oraz dwa telefony komórkowe, które znaleziono przy mężczyźnie, zostały zabezpieczone w celu dalszego postępowania.

Zobacz:   Zielona Góra: Bomby z drugiej wojny światowej zabezpieczone przez saperów

Po sprawdzeniu w bazach danych policyjnych okazało się, że 32-latek był wcześniej wielokrotnie notowany za przestępstwa narkotykowe. Mężczyzna został przesłuchany i postawiono mu zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających. Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Jednakże, z uwagi na fakt recydywy, 32-latkowi może grozić nawet 15 lat pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratora Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze, Sąd Rejonowy w tym mieście postanowił tymczasowo aresztować 32-latka na okres 3 miesięcy.

Komentarze