Dobra informacja dla pracujących rodziców. Wkrótce ich dzieci będą mogły wrócić do żłobków i przedszkoli. Po tym jak rząd zapowiedział drugi etap znoszenia obostrzeń od poniedziałku, 4 maja, ale kwestię otwarcia placówek dla najmłodszych zostawił w gestii samorządów, władze Gubina oraz prezydent Zielonej Góry ogłosili, że otwierają wszystkie placówki.

dzieci będą mogły wrócić do żłobków i przedszkoli
fot. Pixabay

Zachęcamy do nadsyłania listów i Waszych publikacji. Regioneo.pl to miejsce w którym możecie podzielić się sprawami, które Was interesują lub bulwersują oraz zwrócić uwagę na problemy, którymi warto się zająć i przedstawić opinii publicznej. Opublikujemy Twój materiał. Prześlij swój news lub artykuł klikają tutaj lub wysyłając list na adres redakcja@regioneo.pl

Zobacz:   Glovo w Żarach dostarczy jedzenie i zakupy do domu

Zielona Góra otwiera żłobki i przedszkola 6 maja

Mając na uwadze wytyczne Głównego Inspektoratu Sanitarnego, a także Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej od 4 maja samorządy mogą już otworzyć żłobki i przedszkola. Prezydent Zielonej Góry, Janusz Kubicki zapowiedział, że placówki w Zielonej Górze otworzą się już 6 maja.

W związku z planowanym na 6 maja otwarciem przedszkoli i żłobków, wojewodowie już w kwietniu rozpoczęli przekazywanie im płynów do dezynfekcji. W województwie lubuskim każda placówka otrzymała 20 litrów płynów. Łącznie, w Lubuskiem rozdysponowanych zostało prawie 12 000 litrów płynów do dezynfekcji. W całym kraju łącznie wydanych zostanie 1 mln litrów płynów do dezynfekcji.

Zobacz:   Dominika Chabiniak wywalczyła brązowy medal w Muaythai w Turcji

11 maja placówki dla najmłodszych otworzą Gubin i Żary

Od 11 maja 2020 r., usługi opiekuńcze będą świadczyły również wszystkie miejskie przedszkola, oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych i Żłobek Miejski w Gubinie. Objęte usługami opiekuńczymi w tych placówkach będą tylko dzieci rodziców pracujących. Rodzice ubiegający się o zapewnienie opieki swoim dzieciom do lat sześciu w miejskich placówkach zobowiązani są do złożenia stosowanych oświadczeń w placówkach do których przed pandemią uczęszczały ich dzieci. Mają na to czas do 6 maja.

Żary otworzą miejskie żłobki również 11 maja ale z uwagi na trwającą sytuację epidemiologiczną, przewidują objęcie opieką do 50% dzieci uczęszczających do żłobka. Podobnie jak inne placówki w regionie, zgodnie z wytycznymi nowego reżimu sanitarnego, nie będą przyjmowane dzieci z objawami choroby lub z domów w których przebywają osoby na kwarantannie. Aktualnie wdrażane są procedury organizacyjno-sanitarne zmierzające do zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom, personelowi i rodzicom.