W sobotę, 9 września wieczorem, pijany kierowca potrącił pieszego na przejściu dla pieszych. 38-latek został zatrzymany na gorącym uczynku przez funkcjonariusz zielonogórskiej Policji.

Pijany kierowca potrącił pieszego na przejściu dla pieszych. Miał 3 promile i zakaz prowadzenia pojazdów
fot. KMP w Zielonej Górze

W sobotę wieczorem, funkcjonariusze z Zielonej Góry zatrzymali 38-letniego mieszkańca Nowej Soli, który prowadził samochód marki Chrysler w stanie nietrzeźwości. Analizy wykazały, że mężczyzna miał w organizmie niemal 3 promile alkoholu, co znacznie przekracza dozwoloną normę. Niestety, alkohol wpłynął negatywnie na jego zdolności kierowcy, co zaowocowało tragicznym zdarzeniem – 38-latek potrącił pieszego na przejściu dla pieszych. Następnie spowodował kolizję z innymi pojazdami.

Zobacz:   Potrącenie nastolatków na przejściu dla pieszych [nagranie]

Co dodatkowo szokuje, to fakt, że sprawca już wcześniej miał orzeczony zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych za wcześniejszą jazdę pod wpływem alkoholu. Mimo ograniczenia, zdecydował się na ponowną jazdę po pijanemu.

Z kolei w niedzielę w nocy, policjanci ruchu drogowego zatrzymali na ulicy Jagiełły innego kierującego, 40-latka, który jechał samochodem marki Kia mając niemal 2,5 promila. Gdy wysiadł, ledwie trzymał się na nogach.

Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości stanowi poważne naruszenie prawa, za które grożą surowe kary. Kierowcy, którzy pod wpływem alkoholu narażają siebie i innych na ogromne niebezpieczeństwo, mogą zostać skazani na karę pozbawienia wolności nawet na okres 2 lat, zakaz prowadzenia pojazdów na 3 lata oraz wysoką grzywnę wynoszącą 5 tysięcy złotych.

Komentarze