Dzielnicowy z Zielonej Góry pomógł kobiecie, która przez nieuwagę zatrzasnęła dziecko w samochodzie, pozostawiając w aucie kluczyki.

Dziecko w samochodzie
Zdjęcie ilustracyjne – fot. Pixabay

Do tego zdarzenia doszło, w czwartek, 21 września. Podczas tankowania radiowozu, do sierż. sztab. Mariusza Kowalskiego podbiegł nieznany mężczyzna, prosząc o natychmiastową pomoc. Okazało się, że kobieta, która odebrała dziecko z pobliskiego żłobka, niechcący zatrzasnęła kluczyki wewnątrz pojazdu, a maluch pozostał sam w foteliku. Sytuacja stała się jeszcze bardziej niebezpieczna ze względu na panujące tego dnia wysokie temperatury i możliwe zagrożenie dla zdrowia dziecka w nagrzewającym się samochodzie.

Zobacz:   Potrącenia na przejściach w Zielonej Górze i Sulechowie. Policja apeluje o zwiększenie ostrożności

Zielona Góra: Kobieta zatrzasnęła dziecko w samochodzie, pomógł dzielnicowy

Dzielnicowy nie zastanawiał się ani chwili. Natychmiast pobiegł w kierunku wskazanym przez mężczyznę i zauważył przy zaparkowanym samochodzie przerażoną kobietę. Pomimo prób dostania się do pojazdu różnymi sposobami, auto było szczelnie zamknięte, a dziecko wciąż pozostawało w niebezpieczeństwie. Po krótkiej rozmowie z właścicielką samochodu, podjęli decyzję o wybiciu jednej z szyb. Dzielnicowy użył służbowej pałki, którą stłukł szybę i uwolnił uwięzione dziecko.

Po akcji kobieta pojechała do warsztatu samochodowego, aby naprawić uszkodzoną szybę.

Komentarze