Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zielonogórskiej komendy miejskiej, którzy w czwartek, 28 września, pełnili służbę w Zawadzie, zatrzymali kierowcę, który miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna wpadł za kółkiem po raz kolejny w ciągu kilku tygodniu.

Miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów - wpadł kolejny raz siedząc za kółkiem
fot. KMP w Zielonej Górze

Policjanci z Zielonej Góry zapamiętali twarz młodego mężczyzny po wcześniejszym zdarzeniu, które miało miejsce w połowie sierpnia. Wówczas próbowali zatrzymać go do kontroli, gdy kierował Peugeotem. Jednak mężczyzna nie tylko zignorował sygnały do zatrzymania, ale także rozpoczął nielegalną ucieczkę przez miasto. Po kilkukilometrowym pościgu udało się go wtedy zatrzymać, a badanie alkotestem wykazało obecność alkoholu we krwi sprawcy.

Zobacz:   Potrącenia na przejściach w Zielonej Górze i Sulechowie. Policja apeluje o zwiększenie ostrożności

Zawada: Miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów – wpadł kolejny już raz siedząc za kółkiem

Tym razem 27-latek nie próbował uciekać. Po sprawdzeniu w bazach danych okazało się, że ma już trzy aktywne zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów. Dwa z nich zostały orzeczone przez sąd w Żarach, i jeden dożywotni, orzeczony przez Sąd Rejonowy w Zielonej Górze. Ponadto mężczyzna był poszukiwany w celu odbycia kary 5 miesięcy pozbawienia wolności.

27-latek został natychmiast zatrzymany i przesłuchany. Usłyszał zarzuty naruszenia sądowych zakazów prowadzenia pojazdów, za które grozi mu nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Komentarze