W dniu 17 października 2023 roku uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy Nr 3 Arkadia w Zielonej Górze mieli okazję do niezapomnianej zabawy na specjalnie zorganizowanej dyskotece w zielonogórskim klubie Hot Shots Music Club & Bilard.

ŚDS Arkadia w Zielonej Górze bawił się na dyskotece. "Przybliżamy do siebie dwa światy"
ŚDS Arkadia w Zielonej Górze w Hot Shots Music Club & Bilard – fot. nadesłane, Hot Shots

Muzyka i taniec, szczególnie w atmosferze prawdziwej dyskoteki, potrafią zdziałać prawdziwe cuda, co było widoczne na twarzach uczestników tego wyjątkowego wieczoru. To wyjątkowe wydarzenie sprawiło, że uśmiechnięte twarze były nieodłącznym elementem tej nocy.

Cieszymy się, że udało się zrealizować naszą inicjatywę, a wszystko dzięki właścicielowi Hot Shots Music Club & Bilard – Marcinowi Nitschke, który udostępnił nam lokal i Panu Mateuszowi Koźlak BIG SOUND, który tak dobrał repertuar, że wcale nie schodziliśmy z parkietu. – mówi Beata Kuśmierek, kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy Nr 3 Arkadia w Zielonej Górze, która podkreśliła również zaangażowanie pracowników klubu, Oli i Mikołaja, którzy troszczyli się o to, aby uczestnicy czuli się wyjątkowo.

Zobacz:   Bezpośrednie połączenie między Zieloną Górą a Wrocławiem od 9 grudnia zniknie z rozkładu

Inicjatywa organizowania takich wyjść na dyskotekę ma na celu umożliwienie osobom z niepełnosprawnościami pełniejszego korzystania z różnych form spędzania wolnego czasu, a także sprzyja integracji społecznej. To dowód na to, że nie ma rzeczy niemożliwych, a praca kadry Środowiskowego Domu Samopomocy Nr 3 Arkadia przynosi wyjątkowe efekty.

Wcielając w życie takie pomysły przybliżamy do siebie dwa światy: pełnosprawnych i niepełnosprawnych. Dyskoteka to kolejna, podjęta przez kadrę naszego Domu inicjatywa, która pokazuje, że nie ma rzeczy niemożliwych. – mówi Beata Kuśmierek. – W imieniu własnym i kadry naszego domu, a przede wszystkim w imieniu uczestników i ich rodziców jeszcze raz dziękujemy za wsparcie w realizacji naszego działania. – dodaje.

Komentarze