Jazda samochodem w ruchu ulicznym to czynność, która wymaga stałej koncentracji i skupienia, aby uniknąć błędów, które mogą prowadzić do niebezpiecznych sytuacji. Niestety, moment nieuwagi może być kosztowny, czego dowodzi kolizja w Zielonej Górze na skrzyżowaniu ulic Bohaterów Westerplatte i Ułańskiej.

Kolizja w Zielonej Górze. 20-latek wymusił pierwszeństwo, wszystko nagrała kamera
fot. Lubuska Policja/Monitoring Zielona Góra

W miniony poniedziałek, 23 października, około godziny 10 rano, doszło tam do kolizji między dwoma pojazdami: Lexusem i Meredesem. Na miejscu pojawił się patrol drogówki, aby zbadać okoliczności tego incydentu, a kluczową rolę odegrało nagranie z jednej z kamer miejskiego monitoringu, która zarejestrowała przebieg zdarzenia.

Zobacz:   W lubuskim wysyp ofert pracy. Coraz więcej firm z Żar czy Kostrzyna nad Odrą poszukuje pracowników

Mimo że na skrzyżowaniu panował niewielki ruch, a widoczność była stosunkowo dobra, kierujący Lexusem, 20-letni kierowca, nie zachował należytej ostrożności. Nie upewnił się, czy może bezpiecznie skręcić w lewo i wjechał wprost pod nadjeżdżającego Mercedesa. Jego nieostrożność naraziła na niebezpieczeństwo pasażerkę, którą przewoził na przednim siedzeniu. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń. Siła uderzenia nie była duża, ale samochód i tak uderzył także w barierki oddzielające chodnik od jezdni.

Nagranie z miejskiego monitoringu jednoznacznie potwierdziło, że kolizja w Zielonej Górze była z winy młodego kierowcy Lexusa. W związku z tym, został ukarany mandatem w wysokości 5000 zł, a na jego koncie znalazło się również 10 punktów karnych.

Zobacz:   Monitoring zarejestrował wykroczenia kierowcy taksówki na aplikację. Policja zapowiada kontrole
Kolizja w Zielonej Górze na skrzyżowaniu Bohaterów Westerplatte z Ułańską – nagranie: Lubuska Policja/Monitoring Zielona Góra

Komentarze