Młody kierowca zdecydował się na niebezpieczny drifting na rondzie w centrum Zielonej Góry. Ryzykowne manewry szarego BMW nie tylko miały miejsce w dużym ruchu ulicznym, ale zostały także uchwycone przez kamery miejskiego monitoringu, co ułatwiło jego identyfikację.

19-latek driftował BMW w centrum miasta. Wszystko nagrał monitoring
fot. Monitoring Zielona Góra/Lubuska Policja

Informacje dotarły do dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze wraz z nagraniem z Biura Ochrony Wizyjnej, na którym widać, jak młody kierowca próbuje przemieszczać się po rondzie, wykonując liczne niebezpieczne poślizgi. Jego niezbyt imponujące umiejętności kierowania pojazdem w poślizgu są widoczne na nagraniu, a jego działania stwarzają zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

Zobacz:   Pilotowali samochód od Cigacic do Zielonej Góry - zagrożone było życie 8-letniego dziecka

Reagując na nagranie, policjanci ruchu drogowego udali się do młodego kierowcy. Okazało się, że 19-latek, posiadający prawo jazdy zaledwie od roku, nie zdawał sobie sprawy, że jego drifting na rondzie zostanie zarejestrowany. Konsekwencją jego lekkomyślności był mandat w wysokości 3000 złotych, nałożony przez policjantów.

Zielona Góra: 19-latek driftował na rondzie w centrum miasta

19-latek zdecydował się na niebezpieczny drifting na rondzie w centrum Zielonej Góry – nagranie: Monitoring Zielona Góra/Lubuska Policja

Policjanci przypominają, że tor wyścigowy pod nadzorem doświadczonych instruktorów jest jedynym bezpiecznym miejscem do tego rodzaju akrobacji.

Komentarze