We wtorek, 12 maja, na terenie Zielonej Góry i Babimostu doszło do dwóch zdarzeń drogowych z udziałem dzieci na rowerach. Policjanci proszą o ostrożność na drogach, stosowanie się do przepisów ruchu drogowego i właściwą opieką nad towarzyszącymi nam dziećmi.

dzieci na rowerach
Dwie kolizje z udziałem dzieci na rowerach 2

Do pierwszego zdarzenia doszło ok. godz. 15 na skrzyżowaniu ulic Gorzowskiej i Poznańskiej. Wtedy to przejeżdżający przez przejście dla pieszych 15-letni rowerzysta został potrącony przez kierującego Volkswagenem, wyjeżdżającego z ul. Gorzowskiej. 15-latek trafił do szpitala, ale po badaniach okazało się, że nie odniósł poważniejszych obrażeń.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓
Zobacz:   Nowe mieszkanie za 5000 zł/mkw.? Trudno je znaleźć nawet w mniejszych miastach

Godzinę później, na ulicy Leśnej w Babimoście, 9-latek wjechał wprost pod nadjeżdżający samochód Opel Astra. Jak ustalili policjanci, dziecko przebywało na terenie ogródków działkowych w towarzystwie rodziców. W pewnym momencie niespodziewanie wyjechało na główną ulicę, po której jechał kierowca Opla. Na szczęście po badaniach okazało się, że życiu i zdrowiu 9-latka nic nie zagraża. Obydwa te zdarzenia zostały zakwalifikowane jako kolizje.

Pamiętajmy o ostrożności:

  • przez jezdnię przejeżdżać można wyłącznie w miejscach, w których są oznakowane przejazdy dla rowerzystów.
  • po przejściach dla pieszych należy rower przeprowadzać.
  • każdorazowo przez wjazdem na jezdnię należy się upewnić czy możemy bezpiecznie przejechać czy przejść na drugą stronę.
Zobacz:   Stracił prawo jazdy, zanim je odebrał. Pijany 18-latek wiózł czterech pasażerów

Sezon wiosenno – jesienny to czas gdy coraz więcej osób wychodzi na spacery lub wyjeżdża na rowerem. Szczególne teraz po częściowym zniesieniu ograniczeń związanych ze stanem epidemicznym, zauważalne jest to, że coraz więcej osób wyjeżdża na rowerowe wycieczki.