We wtorek, 12 maja, na terenie Zielonej Góry i Babimostu doszło do dwóch zdarzeń drogowych z udziałem dzieci na rowerach. Policjanci proszą o ostrożność na drogach, stosowanie się do przepisów ruchu drogowego i właściwą opieką nad towarzyszącymi nam dziećmi.

dzieci na rowerach

Do pierwszego zdarzenia doszło ok. godz. 15 na skrzyżowaniu ulic Gorzowskiej i Poznańskiej. Wtedy to przejeżdżający przez przejście dla pieszych 15-letni rowerzysta został potrącony przez kierującego Volkswagenem, wyjeżdżającego z ul. Gorzowskiej. 15-latek trafił do szpitala, ale po badaniach okazało się, że nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Zobacz:   Utrudnienia na kolei: Odcinek Słubice-Frankfurt-Słubice będzie obsługiwać zastępcza komunikacja autobusowa

Godzinę później, na ulicy Leśnej w Babimoście, 9-latek wjechał wprost pod nadjeżdżający samochód Opel Astra. Jak ustalili policjanci, dziecko przebywało na terenie ogródków działkowych w towarzystwie rodziców. W pewnym momencie niespodziewanie wyjechało na główną ulicę, po której jechał kierowca Opla. Na szczęście po badaniach okazało się, że życiu i zdrowiu 9-latka nic nie zagraża. Obydwa te zdarzenia zostały zakwalifikowane jako kolizje.

Pamiętajmy o ostrożności:

  • przez jezdnię przejeżdżać można wyłącznie w miejscach, w których są oznakowane przejazdy dla rowerzystów.
  • po przejściach dla pieszych należy rower przeprowadzać.
  • każdorazowo przez wjazdem na jezdnię należy się upewnić czy możemy bezpiecznie przejechać czy przejść na drugą stronę.
Zobacz:   Potrącenia na przejściach w Zielonej Górze i Sulechowie. Policja apeluje o zwiększenie ostrożności

Sezon wiosenno – jesienny to czas gdy coraz więcej osób wychodzi na spacery lub wyjeżdża na rowerem. Szczególne teraz po częściowym zniesieniu ograniczeń związanych ze stanem epidemicznym, zauważalne jest to, że coraz więcej osób wyjeżdża na rowerowe wycieczki.