Sulechowska policja zatrzymała cztery osoby podejrzane o liczne kradzieże i włamania do domków letniskowych na terenie województwa lubuskiego i wielkopolskiego. Sprawa jest rozwojowa i niewykluczone są kolejne zarzuty. Część skradzionych przedmiotów udało się odzyskać.

domki letniskowe
fot. Policja.pl

Sulechowska policja zatrzymała 30-letnią kobietę i jej 32-letniego partnera, 27-latka i jedną osobę nieletnią – 15-latka, którym postawiono zarzuty w toczącym się śledztwie dotyczącym serii kradzieży i włamań na terenie gminy Sulechów. W trakcie prowadzonego postępowania okazało się, że zatrzymani mają na swoim koncie liczne kradzieże i włamania, których dokonywali nie tylko na terenie gminy Sulechów, ale także w Babimoście, okolicach Kargowej, powiecie wschowskim i wolsztyńskim – w województwie wielkopolskim.

Zobacz:   34-latek odpowiedzialny za wybuch paczki w Siecieborzycach już w rękach Policji

Zatrzymani ukradli m.in. przyczepę do przewozu okien, której wartość właściciel oszacował na co najmniej 10 tys. zł. Ponadto włamywali się do domków letniskowych i budynków gospodarczych, skąd wynosili elektronarzędzia, akcesoria wędkarskie, sprzęt TV, a także zabierali wszystko co przedstawiało jakąkolwiek wartość.

Zatrzymany 32-latek jest mieszkańcem województwa dolnośląskiego. Przyjeżdżał do swojej dziewczyny, mieszkanki Kargowej, a następnie razem z nią i dwoma innymi mężczyznami wspólnie dokonywali włamań i kradzieży. Dotychczas udało im się przedstawić już 10 zarzutów. W sprawie nieletniego prowadzone jest osobne postępowanie w sądzie rodzinnym w Świebodzinie.

Zobacz:   Kradzież portfela w punkcie krwiodawstwa. 28-latek zatrzymany dzięki szybkiej reakcji

Sprawa jest rozwojowa a Policja ustala czy zatrzymani mają związek z innymi podobnymi przestępstwami. Kodeks Karny przewiduje dla nich karę pozbawienia wolności od roku do nawet 10 lat.