1 czerwca przywrócono ruch lotniczy w Polsce. Na początek odmrożono loty krajowe, w tym także połączenia z portu lotniczego Zielona Góra/Babimost do Warszawy obsługiwane przez PLL LOT. – To ważny krok w procesie odmrażania gospodarki, ponieważ regionalne lotniska mocno ucierpiały przez epidemię – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak. Od 1 czerwca obowiązują też nowe godziny lotów. Do Warszawy polecimy o godz. 9:35 i 19:35. Ze stolicy samolotem wrócimy na lotnisko w Babimoście o godz. 7:00 lub 17:00.

lotnisko w babimoście
fot. Pixabay

Latamy zgodnie z nowym rozkładem

Nowe godziny operacji lotniczych będą obowiązywać do 14 czerwca z możliwością wydłużenia. Wylot z Babimostu do Warszawy o godz. 9:35 oraz 19:35. Natomiast samolot z Warszawy do Babimostu zaplanowano na godz. 7:00 i 17:00. Jeśli chodzi o loty międzynarodowe, to podróż z Babimostu przez Warszawę będzie możliwa najwcześniej po 15 czerwca. Na początek mają to być rejsy do państw o niskim ryzyku epidemicznym. Decyzje zostaną podjęte w zależności od rozwoju sytuacji epidemiologicznej, a także po decyzjach władz państwowych i Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

Zobacz:   33-latek poszukiwany przez sądy zatrzymany podczas kontroli drogowej

Nowe zasady bezpieczeństwa

Loty są wznowione ale na nowych zasadach. Wprowadzone zostały procedury bezpieczeństwa COVID-19. Zmiany obejmują m.in. kontrole kamerami termowizyjnymi pasażerów wchodzących do terminali. Ponadto osoby przylatujące oraz odlatujące będą odizolowane. Ograniczeniu uległa działalność infrastruktury lotniskowej np. sklepów. Oczywiście obowiązuje również nakaz zakrywania ust i nosa. Poza tym niektóre procedury mają stać się bardziej zdalne. Mowa np. o odprawie on-line lub samodzielnym boardingu za pomocą automatycznych bramek. Wszystkie szczegóły w tym zakresie dostępne są na stronie LOT.