Sulechowscy policjanci zatrzymali 34-letniego mężczyznę, który przywłaszczył sobie portfel zostawiony w sklepie przez klienta. Okazało się, że mężczyzna jest dobrze znany policjantom, był wcześniej notowany, a dodatkowo jest poszukiwany do odbycia kary więzienia za przestępstwa narkotykowe.

portfel zostawiony w sklepie
fot. Policja.pl

W jednym ze sklepów spożywczych 69-letni mieszkaniec Sulechowa podczas zakupów zgubił portfel, który wypadł mu z kieszeni. W portfelu oprócz dokumentów było również ponad 1000 złotych w gotówce. Kiedy sulechowianin zorientował się, że zgubił swój portfel wrócił do sklepu, a kiedy nie znalazł swojej własności, poprosił o pokazanie zapisów monitoringu. Na filmie widoczny był mężczyzna, który schylił się obok pokrzywdzonego i podniósł portfel, a następnie go schował. Portfel z dokumentami, ale bez pieniędzy wyrzucił jeszcze na terenie sklepu, gdzie został odnaleziony przez właściciela i obsługę sklepu.

Zobacz:   Potrącenia na przejściach w Zielonej Górze i Sulechowie. Policja apeluje o zwiększenie ostrożności

Sulechowianin złożył zawiadomienie o przestępstwie w Komisariacie Policji. Policjanci zabezpieczyli monitoring ze sklepu i po jego obejrzeniu rozpoznali sprawcę kradzieży pieniędzy. To dobrze im znany 34-letni mieszkaniec gminy Sulechów, skazywany wcześniej za pobicie, groźby karalne i kradzieże. Mężczyzna został zatrzymany po kilkunastu godzinach od zdarzenia.

34-latek usłyszał zarzut kradzieży i przyznał się do winy. Niestety jak powiedział policjantom wszystkie pieniądze już wydał. Okazało się, że zatrzymany jest również poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Świebodzinie do odbycia kary 108 dni więzienia za wcześniejsze przestępstwa narkotykowe. Natomiast za ostatnią kradzież grozi mężczyźnie do 5 lat pozbawienia wolności.