W ubiegłym tygodniu zatrzymano trzech mężczyzn, którzy włamali się do pomieszczeń magazynowych w centrum Zielonej Góry. W piątek, 12 czerwca, na wniosek Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze sąd aresztował podejrzanych na 3 miesiące. Przy okazji odzyskano także wiele przedmiotów pochodzących z innych włamań i kradzieży – Policja poszukuje właścicieli odzyskanego mienia.

policja szuka właścicieli
fot. Policja.pl

Powiadomienie o włamaniu do pomieszczeń magazynowych w centrum miasta pomiędzy 3 a 8 czerwca br. wpłynęło do zielonogórskiego II Komisariatu Policji w Zielonej Górze. Pokrzywdzony wynajmował magazyn i prowadził tam swoją działalność gospodarczą, a jednocześnie przechowywał między innymi dwa motocykle, części samochodowe, felgi, katalizatory, itp. Sprawcy ukradli również telefony komórkowe i elektronarzędzia. Wartość strat wyniosła ponad 15 000 zł.

Zobacz:   Wyrzuciła przez okno 40 tys. złotych. Oszust podszył się pod policjanta

Kryminalni przystąpili do działania i już następnego dnia po zgłoszeniu ustalili, że felgi skradzione podczas włamania próbował sprzedać 25-letni zielonogórzanin – jak się okazało znany policjantom. 10 czerwca policjanci zatrzymali 25-latka oraz jego dwóch kolegów – 24-latka i 27-latka. Wszyscy są mieszkańcami Zielonej Góry.

Przeszukania prowadzone w miejscach zamieszkania zatrzymanych przyniosły zaskakujące rezultaty – oprócz rzeczy skradzionych podczas włamania do magazynu, policjanci znaleźli także, rowery, kaski, części rowerowe, narzędzia, sprzęty RTV, części samochodowe, telefony komórkowe. A w plecaku zatrzymanego 27-latka policjanci znaleźli również ponad 30 g amfetaminy i marihuanę.

Zobacz:   Bezpłatne badania kontrolne w Zielonej Górze w ramach akcji "Zdrowie pod Kontrolą"

Wszyscy trzej mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem, nie przyznali się do winy i odmówili składania wyjaśnień. 27-latek usłyszał dodatkowo zarzut posiadania narkotyków – to przestępstwo mężczyzna popełnił w warunkach recydywy – odbywał już karę więzienia za podobny czyn.

Materiał dowodowy zebrany przez policjantów umożliwił prokuratorowi Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze wystąpienie z wnioskiem o areszt dla podejrzanych. W piątek, 12 czerwca, sąd przychylił się do tego wniosku i zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę do 10 lat więzienia.

Zobacz:   Pościg w Żaganiu. Zatrzymany to poszukiwany 36-letni zielonogórzanin

Policja szuka właścicieli odzyskanego mienia

Teraz Policja skupia się na znalezieniu właścicieli odzyskanego z kradzieży mienia. Wszystkie osoby, które rozpoznają na zdjęciach przedmioty utracone w wyniku kradzieży lub włamania proszone są o pilny kontakt osobisty lub telefoniczny z Komisariatem II Policji w Zielonej Górze, ul.Szarych Szeregów 8, Tel: 47 7951262, 47 7951200.