Zielonogórski Ośrodek Kultury już po raz szósty zaprasza dzieci i dorosłych do Ogrodu Botanicznego na VI Nocny Spacer Pidżamowców. Obowiązkowy strój to pidżama lub koszula nocna, mile widziane będą również podomki i szlafmyce.

nocny spacer pidżamowców
fot. ZOK

Uczestnicy wydarzenia będą spacerować po Wzgórzach Piastowskich a po powrocie do Ogrodu Botanicznego będą czekać na nich liczne atrakcje. Spacer połączony będzie ze zbiórką pieniędzy na cel charytatywny Stowarzyszenia Warto Jest Pomagać.

Tej nocy najmłodsi uczestnicy wydarzenia spotkają się z Beppo Śpiochem i Świetlikami w pidżamach. Beppo Śpioch to 3-metrowa lalka, która wprowadzi dzieci w magiczny świat teatru i zabawy. Beppo Śpioch ten nocy opowie o tradycjach nocy świętojańskiej w najbliższy dziecięcym uszom sposobie, czyli kolorowej zabawie a tych przygotował mnóstwo.

Na spacer można zabrać ze sobą psa jednak obowiązkowo należy trzymać go na smyczy a w ogrodzie botanicznym tylko do wyznaczonej strefy.

Organizatorzy zapewniają, że wydarzenie odbywa się uwzględnieniem wszelkich zasad epidemicznych. Zastrzegają sobie również zmianę terminu w razie bardzo złej pogody.