- Ogłoszenie społeczne -

Ustalono tożsamość mężczyzny, który napadł starszą kobietę na ulicy i zerwał jej złoty łańcuszek. To mieszkaniec Lublina, który w dniu napadu przyjechał z zagranicy do Zielonej Góry. Decyzją sądu został aresztowany na 3 miesiące.

napadł starszą kobietę
fot. Policja.pl

Do napadu doszło 10 czerwca ok. godziny 15:30 na ul. Kukułczej w Zielonej Górze. W relacji pokrzywdzonej 71-latki wynikało, że nieznany mężczyzna podbiegł od tyłu gdy szła z mężem, złapał ją za szyję, zerwał złoty łańcuszek, a następnie uciekł w kierunku ulicy Jaskółczej. Mąż kobiety próbował go gonić, ale niestety bezskutecznie.

Po otrzymaniu tej informacji do działań przystąpili policjanci służby kryminalnej, którzy po kilku dniach ustalili tożsamość sprawcy napadu. Było to o tyle trudne, gdyż jak się okazało, 24-latek jest mieszkańcem Lublina, dotychczas pracował za granicą a w Zielonej Górze przebywał zaledwie od kilku dni. Jak wyjaśnił po zatrzymaniu, do którego doszło 16 czerwca, do Zielonej Góry wrócił wraz z dziewczyną 10 czerwca czyli w dniu, w którym napadł 71-latkę.

Po sprawdzeniu policyjnych kartotek okazało się, że 24-latek jest znany Policji i był wcześniej notowany jako nieletni sprawca czynów karalnych, a jako dorosły karany za włamania i kradzieże. Zielonogórscy śledczy przedstawili mu zarzut rozboju i wystąpili do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu. Sąd Rejonowy w Zielonej Górze aresztował 24-latka na 3 miesiące a sprawa jest prowadzona pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze.

Za rozbój kodeks karny przewiduje karę od 2 do nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Co o tym sądzisz? Dodaj komentarz