Ustalono tożsamość mężczyzny, który napadł starszą kobietę na ulicy i zerwał jej złoty łańcuszek. To mieszkaniec Lublina, który w dniu napadu przyjechał z zagranicy do Zielonej Góry. Decyzją sądu został aresztowany na 3 miesiące.

napadł starszą kobietę
fot. Policja.pl

Do napadu doszło 10 czerwca ok. godziny 15:30 na ul. Kukułczej w Zielonej Górze. W relacji pokrzywdzonej 71-latki wynikało, że nieznany mężczyzna podbiegł od tyłu gdy szła z mężem, złapał ją za szyję, zerwał złoty łańcuszek, a następnie uciekł w kierunku ulicy Jaskółczej. Mąż kobiety próbował go gonić, ale niestety bezskutecznie.

Zobacz:   Robot Da Vinci będzie operował w Zielonej Górze

Po otrzymaniu tej informacji do działań przystąpili policjanci służby kryminalnej, którzy po kilku dniach ustalili tożsamość sprawcy napadu. Było to o tyle trudne, gdyż jak się okazało, 24-latek jest mieszkańcem Lublina, dotychczas pracował za granicą a w Zielonej Górze przebywał zaledwie od kilku dni. Jak wyjaśnił po zatrzymaniu, do którego doszło 16 czerwca, do Zielonej Góry wrócił wraz z dziewczyną 10 czerwca czyli w dniu, w którym napadł 71-latkę.

Po sprawdzeniu policyjnych kartotek okazało się, że 24-latek jest znany Policji i był wcześniej notowany jako nieletni sprawca czynów karalnych, a jako dorosły karany za włamania i kradzieże. Zielonogórscy śledczy przedstawili mu zarzut rozboju i wystąpili do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu. Sąd Rejonowy w Zielonej Górze aresztował 24-latka na 3 miesiące a sprawa jest prowadzona pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze.

Zobacz:   Bezpośrednie połączenie między Zieloną Górą a Wrocławiem od 9 grudnia zniknie z rozkładu

Za rozbój kodeks karny przewiduje karę od 2 do nawet 12 lat pozbawienia wolności.