Mieszkaniec powiatu gorzowskiego chcąc uniknąć odpowiedzialności za prowadzenie samochodu pomimo posiadanego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych zamienił się w trakcie jazdy miejscami z pasażerem. Nie uszło to jednak uwadze funkcjonariuszy Straży Granicznej.

miejscami w trakcie jazdy
Zdjęcie ilustracyjne – fot. Policja.pl

Zamienili się miejscami w trakcie jazdy

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Zielonej Górze – Babimoście wytypowali do kontroli na Trasie Północnej w Zielonej Górze samochód osobowy. Podczas zatrzymywania pojazdu funkcjonariusze zaobserwowali, iż w trakcje jazdy pasażer wraz z kierowcą pojazdu zamieniają się miejscami

Mężczyźni starali się wmówić funkcjonariuszom SG, iż nic takiego nie miało miejsca. Jednakże w trakcie weryfikacji dokumentów obu mężczyzn w wieku 33 – lat funkcjonariusze stwierdzili, że mężczyzna wcześniej kierujący autem a teraz siedzący na miejscu pasażera posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do 4 lipca tego roku. Wezwany na miejsce patrol Policji ustalił, że obaj mężczyźni są trzeźwi.

Zobacz:   Polsko-Niemieckie Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku działa już 15 lat

Z uwagi na złamanie zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych 33-latkiem zajmie się Policja z Zielonej Góry. Niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.