Zielonogórscy policjanci przeprowadzili wczoraj błyskawiczne działania poszukiwawcze i w porę odnaleźli starszego mężczyznę, który chciał popełnić samobójstwo. Opanowanie i empatia sierż. Edyty Banaszkiewicz i sierż. Tomasza Gołębskiego sprawiła że udało się uratować ludzkie życie. Po udzieleniu niezbędnej pomocy mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.

chciał popełnić samobójstwo
sierż. Tomasz Gołębski i sierż. Edyta Banaszkiewicz – fot. Policja.pl

W poniedziałkowe popołudnie, 13 lipca, do dyżurnego zielonogórskiej komendy, wpłynęło zgłoszenie z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego, że starszy mężczyzna chce targnąć się na swoje życie. Z informacji wynikało, że zabrał swój samochód i pojechał do lasu, najprawdopodobniej w rejonie Świdnicy. Sytuacja była dramatyczna, gdyż jak wynikało ze zgłoszenia, miała to być nie pierwsza próba jaką podjął mężczyzna.

Zobacz:   Wypadek w Jaromirowicach, Policja poszukuje świadka zdarzenia

Dyżurny natychmiast skierował w rejon kompleksu leśnego w Świdnicy patrol. Tam sierż. Edyta Banaszkiewicz i sierż. Tomasz Gołębski odnaleźli samochód z włączonym silnikiem. Policjanci natychmiast otworzyli drzwi i wyciągnęli ze środka mężczyznę, który już zaczął tracić przytomność. Udzielili kierowcy pierwszej pomocy i na szczęście po chwili mężczyzna doszedł do siebie. Na miejscu pojawiła się karetka z zespołem ratownictwa medycznego, który po udzieleniu mężczyźnie niezbędnej pomocy medycy zadecydował o odwiezieniu go do szpitala.

Więcej na ten temat w Regioneo: W ostatnich dniach, policjanci kilkukrotnie ratowali osoby, które próbowały targnąć się na swoje życie

Zobacz:   Wypadek w Jaromirowicach, Policja poszukuje świadka zdarzenia

Dzięki szybkiej informacji i ogromnemu zaangażowaniu dwójki policjantów, mężczyzna został odnaleziony dosłownie w ostatniej chwili. Takie interwencje, jak ta wczorajsza, w sytuacjach gdzie liczy się szybkie działanie i każda minuta, zawsze są dla policjantów trudne, ale jak sami mówią adrenalina dodaje im wtedy sił i pomaga się skoncentrować. Wprawdzie z jednej strony czują napięcie i stres, ale jednocześnie radość i satysfakcję, że zdążyli na czas i pomogli człowiekowi w potrzebie.