Polska reprezentacja tenisa przegrała oba mecze singlowe w piątek, podczas spotkania Grupy Światowej I Pucharu Davisa przeciwko Korei Południowej w hali Centrum Rekreacyjno-Sportowego w Zielonej Górze. Maks Kaśnikowski i Kamil Majchrzak musieli uznać wyższość swoich rywali w meczach singlowych.

Polska przegrywa z Koreą 0:2 w Pucharze Davisa po pierwszym dniu rywalizacji w Zielonej Górze
Maks Kaśnikowski. Materiały prasowe – fot. Michał Jędrzejewski/PZT

Kaśnikowski vs Hong

Maks Kaśnikowski, notowany na 173. miejscu w rankingu ATP, stoczył zacięty pojedynek z Seongchanem Hongiem (141. ATP). Pierwszy set zakończył się tie-breakiem, który po wyrównanej walce wygrał Hong 7:6 (10-8). W drugim secie Hong szybko przejął kontrolę, wygrywając go 6:2 i kończąc mecz po dwóch godzinach.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓

Majchrzak vs Kwon

Kamil Majchrzak przegrał z Soonwoo Kwonem w dwóch setach. Pierwszy set zakończył się wynikiem 5:7, po kluczowym przełamaniu w 11. gemie. Drugi set również przyniósł dużo emocji – Polak wyrównał do 6:5, ale w tie-breaku Kwon wygrał 7:3, zapewniając sobie zwycięstwo.

Dalszy ciąg rywalizacji w sobotę

Po pierwszym dniu Polska przegrywa 0:2, ale w sobotę o 12:00 Karol Drzewiecki i Jan Zieliński spróbują odwrócić losy rywalizacji w meczu deblowym w Pucharze Davisa. Po drugiej stronie siatki powinni stanąć Jisung Nam i Yun Seong Chung.

Po deblu powinno dojść do pojedynku liderów obydwu zespołów, czyli Kamila Majchrzaka z Seongchanem Hongiem. A w piątym meczu powinni zagrać Maks Kaśnikowski i Soonwoo Kwon.