Cztery osoby zatrzymali zielonogórscy policjanci w związku z próbą zapłaty fałszywymi banknotami Euro na jednej ze stacji paliw w Zielonej Górze. Przy zatrzymanych znaleziono jeszcze 20 sztuk takich banknotów, a po przeszukaniach w mieszkaniach kolejne. W sumie zabezpieczono 75 banknotów.

fałszywymi banknotami
fot. Policja.pl

W sobotę, 18 lipca, na stację paliw w centrum miasta, przyjechały cztery młode osoby podróżujące samochodem marki BMW. Kierujący po zatankowaniu pojazdu poszedł na stację, żeby zapłacić za paliwo. Kasjerka przyjmująca pieniądze od razu zorientowała się, że banknoty o nominale 20 Euro, które otrzymała od klienta są fałszywe i powiadomiła policję.

Zobacz:   Akcja sadzenia drzew i warsztaty z tworzenia kokedamy w Zielonej Górze

Przybyli na miejsce policjanci zatrzymali kierującego, który miał przy sobie 4 fałszywe banknoty. Okazało się, że jest to 19-letni mieszkaniec woj. dolnośląskiego. Następnie podczas sprawdzania, znaleźli u jednego z pasażerów, 24-latka 21 podobnych banknotów. Mundurowi podjęli decyzję o zatrzymaniu wszystkich osób znajdujących się w pojeździe. W sumie zatrzymano trzech mężczyzn w wieku 19-24-lata oraz 23-letnią kobietę. Po przeszukaniu w ich mieszkaniach policjanci znaleźli kolejne fałszywe banknoty. W sumie zabezpieczyli 75 szt.

Wszystkie zatrzymane osoby zostały przesłuchane. Przedstawiono im zarzuty usiłowania oszustwa, za co kodeks karny przewiduje karę od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. Decyzją prokuratora Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze wszystkie osoby zostały objęte policyjnym dozorem.

Zobacz:   Koncert Pink Floyd History w Zielonej Górze

W trakcie prowadzonego postępowania policjanci ustalili, że zatrzymane osoby zdążyły już wcześniej zapłacić fałszywymi banknotami na terenie powiatów lubińskiego i polkowickiego.