Policjanci kryminalni z II Komisariatu Policji ustalili i zatrzymali w poniedziałek, 20 lipca, kobietę, która cztery razy z rzędu alkohol kradła w tym samym sklepie. Kobieta usłyszała zarzuty kradzieży, które jak się okazało popełniła w warunkach recydywy, grozi jej więc do 7,5 roku więzienia.

kradła w tym samym sklepie
fot. Policja.pl

Komisariat II Policji w Zielonej Górze został zawiadomiony przez personel jednego ze sklepów, że jedna z klientek w ubiegłym tygodniu przez cztery dni z rzędu kradła alkohol na stoisku monopolowym oraz inne drobne towary. Sklep wycenił swoje straty na ponad 1280 złotych.

Zobacz:   Podczas zakupów zatrzymał poszukiwanego przez sąd mężczyznę

Kryminalni po obejrzeniu wizerunku kobiety na sklepowym monitoringu natychmiast rozpoznali sprawczynię. To dobrze im znana 31-letnia zielonogórzanka, która ma na swoi koncie liczne kradzieże, rozbój i przestępstwa narkotykowe. Za przestępstwa kradzieży odbywała również karę więzienia.

31-latka została zatrzymana w poniedziałek, 20 lipca, usłyszała zarzuty i przyznała się do winy. Powiedziała policjantom, że kradła alkohol i sprzedawała go, a pieniądze przeznaczała na jedzenie. To tłumaczenie raczej nie przekonało policjantów, którzy dobrze znają podejrzaną z wielu poprzednich spraw.

Za przestępstwo kradzieży kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. Ponieważ 31-latka jest recydywistką, kara ta może być zawyżona o połowę.