Zielonogórska Policja została powiadomiona o kobiecie, która podając się za pielęgniarkę weszła do mieszkania starszego mężczyzny, odwróciła jego uwagę, a w tym czasie jej dwie wspólniczki ukradły poszkodowanemu 3000 złotych. – Nie wpuszczajcie obcych do swoich domów. Nie pozwólcie się oszukiwać i okradać – ostrzegają policjanci.

oszustwo na pielęgniarkę
fot. Policja.pl

Mieszkaniec Zielonej Góry wpuścił do mieszkania nieznaną sobie kobietę, która twierdziła, że jest pielęgniarką i ma specjalne „dopłaty” dla seniorów. Zaproponowała mężczyźnie masaż – w tym czasie wspólniczki przeszukały mieszkanie i ukradły 3000 złotych. Są to znane metody oszustów, którzy wymyślając różne „legendy” usiłują w ten sposób wejść do mieszkania, a następnie odwracając uwagę domownika okradają go. W tym wypadku było podobnie.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓
Zobacz:   Spisz się podczas zakupów. Rachmistrzowie będą czekać w Focus Mall

Oszustwo na pielęgniarkę

Fałszywa pielęgniarka obiecała „dopłatę”, ale musiała jeszcze „sprawdzić mieszkanie”, a potem zaproponowała „specjalny masaż pleców”. Według poszkodowanego ten masaż trwał długo i zaraz po jego zakończeniu „pielęgniarka” szybko wyszła z mieszkania. Starzy pan dopiero po chwili wszedł do drugiego pokoju gdzie na stole zobaczył opróżnione z pieniędzy koperty, w których trzymał pieniądze.  

Policja po praz kolejny przypomina – nie wpuszczajcie obcych do mieszkań

Jeśli macie w rodzinie starsze osoby – rozmawiajcie z nimi na ten temat przy każdej okazji i przypominajcie o tym, że nie wolno wpuszczać obcych do mieszkania ani przekazywać obcym żadnych pieniędzy.

Zobacz:   Wybudują zadaszone boisko w Zielonej Górze

Pamiętajmy, że oszuści ogarnięci chęcią zdobycia pieniędzy nie cofną się przed żadnym sposobem ich zdobycia i bardzo często żerują na uczuciach starszych wrażliwych osób. Pamiętajmy, żeby nie wpuszczać do domu nieznajomych osób i nie przekazywać obcym pieniędzy. W razie jakichkolwiek wątpliwości należy natychmiast poinformować policję.

Co zrobić gdy ktoś obcy zapuka do drzwi?

  • nie wpuszczać obcych osób do domu
  • poprosić pracownika o legitymację, jeśli ma uczciwe zamiary pokaże identyfikator
  • o nie przekazywać pieniędzy obcym osobom
  • w razie wątpliwości poinformować pilnie POLICJĘ (tel. 112) o każdej podejrzanej osobie
Zobacz:   Pomoc To Moc. Ubezpieczeniowy gigant dofinansuje projekty społeczności lokalnych

Należy pamiętać, że pracownicy ZUS, NFZ czy innych urzędów nie odwiedzają nikogo w domach. Nie każdy kto dzwoni lub puka do drzwi ma uczciwe zamiary.