Policyjny nos dzielnicowych z Kargowej oraz ich duże doświadczenie doprowadziło do odnalezienia rozległej plantacji konopi indyjskich i zatrzymania 3 mężczyzn. Podczas policyjnej akcji zabezpieczono 124 sadzonki o wysokości od 1,5 do ponad 2 metrów. Sprawa jest prowadzona pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Świebodzinie.

Plantacja konopi indyjskich w Kargowej zlikwidowana przez dzielnicowych, sierpnień 2020 – materiał wideo i fot. Policja

Doskonała znajomość swojego rejonu przyczyniła się do tego, że kargowscy dzielnicowi namierzyli mężczyznę który zajmował się uprawą konopi indyjskich, a następnie odkryli zamaskowaną w lesie plantację.

Zobacz:   Włamywacze stojący za serią kradzieży w gminach Sulechów, Bojadła, Trzebiechów i Sława zatrzymani. Starty to ponad 200 tys. zł

Plantacja konopi indyjskich w Kargowej

W wyniku podjętych czynności i działań śledczych, policjanci z Sulechowa zatrzymali jeszcze dwóch innych mężczyzn do tej sprawy.  Na plantacji policjanci zabezpieczyli 124 sadzonki konopi w różnych fazach wzrostu – od 1,5 do 2 m. wysokości. Zatrzymani mężczyźni to mieszkańcy gminy Kargowa w wieku 24 – 26 lat.

Podczas wykonywania czynności procesowych policjanci znaleźli i zabezpieczyli na terenie plantacji ponad 400 gramów suszu ziela konopi o czarnorynkowej wartości co najmniej kilkunastu tys. zł. Krzewy z plantacji zostały zabezpieczone procesowo i wkrótce zostaną zniszczone.

Zobacz:   Sceny jak z filmu na osiedlu w Świebodzinie. Mężczyzna z rewolwerem usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa

Zatrzymanym mężczyznom przedstawiono zarzuty uprawy konopi oraz posiadania znacznej ilości ziela konopi za co zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara od roku do nawet 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Świebodzinie wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie mężczyzn. Decyzją Sądu Rejonowego w Świebodzinie, wydział zamiejscowy w Sulechowie wszyscy zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.