Policjanci z Zielonej Góry zatrzymali mężczyznę, który miał ponad pół kilograma narkotyków o czarnorynkowej wartości prawie 20 tys. zł. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze wystąpił z wnioskiem do sądu o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Sąd Rejonowy zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla 34-latka.

Narkotyki odnalezione w mieszkaniu 34-latka w centrum Zielonej Góry – materiał wideo i fot. Policja

Adres zamieszkania 34-letniego mężczyzny, który może posiadać znaczne ilości środków odurzających i substancji psychotropowych ustalili policjanci wydziału do walki z przestępczością narkotykową. Mężczyznę zatrzymano w poniedziałek, 10 sierpnia, w pobliżu miejsca zamieszkania. W jego mieszkaniu w centrum Zielonej Góry, znajdowało się prawie 450 gramów amfetaminy i prawie 100 gramów marihuany. Policjanci znaleźli również tabletki ecstasy oraz metamfetaminę.

Zobacz:   Złodziej zadzwonił do pokrzywdzonego, chciał mu sprzedać skradziony sprzęt. Zatrzymano 3 osoby

Zatrzymany to 34-latek, znany policjantom i wcześniej notowany m.in. za przestępstwa narkotykowe. W sumie w jego mieszkaniu policjanci zabezpieczyli ponad 0,5 kg narkotyków, wagę elektroniczną oraz 4 tysiące zł w gotówce.

Mężczyzna został przesłuchany. Usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych,  usiłowania wprowadzania tych substancji do obrotu, a także kierowania pojazdem mechanicznym pomimo dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów.

Prokurator wystąpił z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Sąd Rejonowy w Zielonej Górze zdecydował o aresztowaniu 34-latka na 3 miesiące. W tej sprawie prowadzone jest śledztwo prokuratorskie. Według Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii mężczyźnie grozi kara od roku do nawet 10 lat pozbawienia wolności.