Za kilka dni początek roku szkolnego, a przed nami ostatni wakacyjny weekend. Policjanci ruchu drogowego będą szczególnie dbali o bezpieczeństwo wszystkich osób, które postanowią wyjechać w tym czasie na wypoczynek lub będą wracać po wakacjach do swoich domów. Wyruszając w drogę pamiętajmy o swoim bezpieczeństwie.

ostatni wakacyjny weekend
fot. Policja.pl
  • Ostatni wakacyjny weekend na pewno skusi wiele osób do wyjazdów nad morze, jezioro czy w góry, dlatego te dni będą czasem zwiększonej pracy dla wszystkich zielonogórskich policjantów, którzy będą czuwać nad bezpieczeństwem zarówno w mieście jak i na drogach całego powiatu. Większej liczby policyjnych patroli można spodziewać się szczególnie na drogach krajowych nr 32 w kierunku Krosna Odrzańskiego i Sulechowa, nr 27 w kierunku Nowogrodu Bobrzańskiego czy drodze ekspresowej S3 prowadzącej z północy na południe kraju, gdzie w tym czasie spodziewane jest największe natężenie ruchu. Na tych drogach pojawią się także samochody z wideorejestratorami, a policjanci będą studzić zapał piratów drogowych m.in. za pomocą laserowych mierników prędkości tzw. Ultralyte.
Zobacz:   Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w Zielonej Górze ruszy jeszcze w tym roku. Trwają intensywne przygotowania

W ramach prowadzonych działań, dla zapewnienia bezpieczeństwa w podróży podczas zbliżającego się weekendu policjanci będą nie tylko mierzyć prędkość pojazdów, ale także jak zwykle sprawdzać stan trzeźwości kierujących, dlatego już teraz przestrzegamy przed wsiadaniem za kierownicę po alkoholu. Jednocześnie przypominamy, że w komendach i komisariatach policji woj. lubuskiego można poddać się bezpłatnemu i anonimowemu badaniu na obecność alkoholu w organizmie. Każdy kto spożywał alkohol i nie jest pewny czy może wsiąść za kierownicę, może skorzystać z urządzeń alcoblow, dostępnych w najbliższej jednostce Policji.

  • Prosimy wszystkich kierujących aby przed wyjazdem zaplanowali sobie dokładnie podróż i  sprawdzili (na stronie internetowej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad), w których miejscach napotkamy utrudnienia. Pamiętajmy też, aby zaplanować odpoczynek, szczególnie gdy podróżujemy z dziećmi lub podczas upałów, a także zabrać ze sobą wodę. – apelują policjanci – Jeśli mamy problemy ze zdrowiem, ciśnieniem lub bardzo męczą nas upały, radzimy wyjeżdżać wcześnie rano lub późnym wieczorem, gdy temperatura trochę spadnie. – dodają.
Zobacz:   Podsumowanie II edycji programu Polski Ład dla Zielonej Góry

Udając się na wypoczynek zadbajmy także sami, o to żeby nasza podróż była przyjemna i bezpieczna. Zadbajmy o stan techniczny naszego pojazdu, a podczas podróży dostosujmy prędkość do warunków pogodowych, ale także do natężenia ruchu na drogach.