Mężczyzna, który od trzech lat ukrywał się przez organami ścigania, został zatrzymany w minioną niedzielę, 30 sierpnia, przez policjantów z Sulechowa w jednym z supermarketów centrum miasta.

poszukiwany
fot. Policja

Poszukiwany od trzech lat do odbycia kary aresztu, 25-letni mieszkaniec Sulechowa, jeszcze do minionej niedzieli skutecznie wodził za nos policję. Mężczyzna zmienił wygląd i wyjeżdżał za granicę. Najwidoczniej wydawało mu się, że jest bezkarny.

Podczas niedzielnych zakupów, 25-latek został rozpoznany przez policjantów kryminalnych z KP Sulechów, którzy choć byli po służbie zatrzymali go w sklepie, z którego został wyprowadzony już w kajdankach.

Zobacz:   Rozpoznajesz mężczyznę z portretu pamięciowego? Jest poszukiwany za oszustwo w Gorzowie Wlkp.

Zaskoczony mężczyzna, w trakcie zatrzymania próbował wmówić funkcjonariuszom, że jest inną osobą i podawał fałszywe dane. Policjanci nie mieli jednak wątpliwości, że to był poszukiwany od kilku lat 25-latek. W poniedziałek z policyjnego aresztu trafił do Aresztu Śledczego w Zielonej Górze. 

Jak podkreślają policjanci, zatrzymywanie osób poszukiwanych jest jednym z najbardziej pracochłonnych zadań Policji. Każde wylegitymowanie wiąże się z obowiązkiem sprawdzenia baz krajowych oraz całej Strefy Schengen czy zatrzymana osoba nie jest poszukiwana. W ciągu roku, zielonogórski Zespół Poszukiwań i Identyfikacji Osób prowadzi poszukiwania około 100 osób zaginionych, około 400 poszukiwanych listami gończymi i ponad 1000 osób poszukiwanych do spraw kryminalnych. Wiele spraw toczy się od kilku lat.