Już w sobotę, 5 września, rusza Lubuskie Miodobranie w Zaborze. Organizatorzy zapraszają na wykłady dla początkujących i zaawansowanych pszczelarzy, pokazy oraz warsztaty dla dzieci.

lubuskie miodobranie
fot. Pixabay

Jak rozpocząć przygodę z pszczelarstwem? Dlaczego człowiekowi potrzebne są pszczoły? Czy kręcenie miodu i wytapianie wosku to trudne zajęcie? Na te i wiele innych pytań odpowiemy podczas Miodobrania w Lubuskim Centrum Winiarstwa.

Impreza, której celem jest edukacja pszczelarska i popularyzowanie wiedzy o pszczołach odbędzie się w Zaborze już w najbliższą sobotę, 5 września. Wykłady dla początkujących i zaawansowanych pszczelarzy, pokazy oraz warsztaty dla dzieci przygotowane będą przez Gospodarstwo ”Malinówka”. – Spotykamy się 5 września br. w godzinach 11.00-14.00. – informują organizatorzy imprezy.

 Program Lubuskiego Miodobrania

  • 11.00-12.30 Jak rozpocząć przygodę z pszczelarstwem (wykład dla początkujących, sala konferencyjna LCW)
  • 11.00-12.30 Pokaz kręcenia miodu i wytapiania wosku pszczelego (warsztaty, sala produkcyjna i wiata LCW      
  • 11.00-14.00 Pszczoła przyjacielem człowieka (zajęcia edukacyjne dla dzieci i dorosłych o tematyce nawiązującej do pszczelarstwa i roli pszczoły w życiu człowieka realizowane przez Gospodarstwo Malinówka, wiata przy winnicy)
  • 11:00-14:00 Pokaz sprzętu pszczelarskiego (parking LCW)
  • 12.30-14.00 Powiększamy naszą pasiekę. Matka pszczela i jej rozwój (wykład dla zaawansowanych, sala konferencyjna LCW) 
  • 12.30-14.00 Pokaz kręcenia miodu i wytapiania wosku pszczelego (warsztaty, sala produkcyjna i wiata LCW

Liczba uczestników Lubuskiego Miodobrania jest ograniczona. Swój udział w wydarzeniu można zgłosić telefonicznie, pod numerem telefonu 68 320 01 12 lub mailowo na adres zabor@lubuskie.pl

https://regioneo.pl/wydarzenie/xiv-jarmark-miodu-i-wina-zary-2020/