Luksusowe BMW X3 skradzione na terytorium Niemiec, odzyskali funkcjonariusze Straży Granicznej z Zielonej Góry. Autem kierował mężczyzna z cofniętym bezterminowo uprawnieniami do kierowania pojazdami mechanicznymi.

bmw x3
fot. Straż Graniczna

Samochód został zatrzymany do kontroli na drodze krajowej 32 w sobotni poranek. Po sprawdzeniu w dostępnych bazach danych okazało się, że auto kilka godzin wcześniej zostało skradzione w Niemczech.

Funkcjonariusze SG podczas legitymowania 33-letniego kierowcy – mieszkańca powiatu żarskiego ustalili także, że mężczyźnie trzy lata temu sąd bezterminowo cofnął uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi. Za złamanie orzeczonego przez sąd zakazu mężczyzna ten może liczyć się z karą od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.  

Zobacz:   33-latek poszukiwany przez sądy zatrzymany podczas kontroli drogowej

Dalsze ustalenia w sprawie kradzieży BMW X3 o szacunkowej wartości ponad 222 tysięcy złotych prowadzić będzie gubińska Policja.

Od początku 2020 roku funkcjonariusze Straży Granicznej pełniący służbę na terenie województwa lubuskiego odzyskali 22 kradzione pojazdy o wartości 2 644 500 złotych.