- Ogłoszenie społeczne -

Sąd Rejonowy w Zielonej Górze skazał 52-letnią kobietę na karę 3 lat pozbawienia wolności za ugodzenie nożem swojego konkubenta. Skazana wyjaśniła, że przyczyną był alkohol.

ugodzenie nożem
fot. Pixabay

W skierowanym do sądu w kwietniu tego roku akcie oskarżenia, prokurator zarzucił kobiecie, że 12 stycznia 2020 roku w Zielonej Górze usiłowała spowodować ciężki uszczerbek na zdrowiu swojego z którym zamieszkiwała zadając mu cios nożem kuchennym w klatkę piersiową.

Jak ustalono w zebranym materiale dowodowym, oskarżona zamieszkiwała z pokrzywdzonym. Feralnego wieczoru, pokrzywdzony wrócił do mieszkanie wraz z siostrą i jej mężem. Na widok członków rodziny swojego konkubenta, 52-latka wszczęła awanturę. Jak wytłumaczyła później podczas przesłuchania, działała pod wpływem alkoholu, który piła od tygodnia.

Gdy mężczyzna rozsiadł się w fotelu, posypały się wyzwiska. Nagle, spod sterty rzeczy leżących na podłodze wyjęła nóż kuchenny, obróciła się w stronę konkubenta, a następnie jednym ciosem ugodziła go w plecy na wysokości łopatki. Pokrzywdzony usunął się na fotel. Siostra mężczyzny niezwłocznie zaczęła udzielać mu pomocy, natomiast jej mąż wyrwał kobiecie nóż z ręki.

Pokrzywdzony trafił do szpitala, gdzie udzielono mu  pomocy medycznej natomiast 52-letniej konkubinie przedstawiono zarzut z artykułu 156 par. 1 pkt 2 Kodeksu Karnego i 157 par. 1 Kodeksu Karnego (spowodowanie ciężkiego i średniego uszczerbku na zdrowiu – przyp red.). Kobieta przyznała się do winy i wyjaśniła śledczym, że od tygodnia spożywała alkohol, następnie doszło do kłótni, na skutek której ugodziła nożem konkubenta.

Kobieta nie była wcześniej karana, sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec podejrzanej środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Co o tym sądzisz? Dodaj komentarz