Funkcjonariusze Straży Granicznej z Zielonej Góry odzyskali skradzionego w Niemczech kampera marki Citroen Jumper wartego 220 tysięcy złotych.

kamper
fot. Straż Graniczna

W poniedziałek, 5 października, pogranicznicy z placówki w Zielonej Górze wytypowali do kontroli kampera Citroen Jumper na niemieckich numerach rejestracyjnych. Podczas kontroli, kierujący nim 20-letni Lubuszanin nie posiadał żadnych dokumentów pojazdu, natomiast w stacyjce zamiast kluczyka wbity był śrubokręt.

Pierwsze sprawdzenie w bazach danych nie potwierdziło, że pojazd ten jest kradziony. Funkcjonariusze SG postanowili jednak nawiązać kontakt z niemieckim właścicielem pojazdu poprzez Polsko-Niemieckie Centrum Współpracy Służb Granicznych Policyjnych i Celnych w Świecku. Właściciel kampera potwierdził kradzież i od razu zgłosił ją niemieckiej policji. Dodał, że auto skradziono spod jego domu w Berlinie kilka godzin wcześniej.  

Zobacz:   Policja prosi o pomoc w zidentyfikowaniu sprawców - winobraniowi złodzieje zniszczyli stoisko

Dalsze postępowanie w sprawie kradzieży kampera o wartości 220 tysięcy złotych prowadzić będą policjanci z Zielonej Góry.