Po sobotnim wypadku w Zielonej Górze policjanci proszą kierujących o ostrożność na drogach, dostosowanie prędkości do panujących zmiennych warunków atmosferycznych, a także rozsądną i rozważną jazdę. Zachowajmy szczególną uwagę na skrzyżowaniach oraz w rejonach przejść dla pieszych. Pamiętajmy, że pośpiech prowadzi do nieostrożności i brawury, a to z kolei może doprowadzić do niebezpiecznych czy nawet tragicznych zdarzeń na drogach.

sobotnim wypadku w Zielonej Górze
fot. Policja

Warunki na drogach są zmienne i przez to trudne dla wielu kierujących, dlatego bądźmy ostrożni, jedźmy wolniej i dostosujmy prędkość do sytuacji na drodze. Pamiętajmy, że jezdnia po deszczu może być śliska, a ostre słońce może oślepiać i powodować dekoncentrację. – apelują zielonogórscy policjanci. Niestety takie niesprzyjające warunki powodują, że na drogach miasta i powiatu zielonogórskiego dochodzi do różnych zdarzeń. Nie inaczej było w minioną sobotę, kiedy to w okolicach zielonogórskiego cmentarza doszło do zderzenia 5 pojazdów, w tym ciężarowego Iveco.

Zobacz:   Trasę Zielona Góra - Guben obsłużą autobusy. PKP PLK awaryjnie zamyka szlak Czerwieńsk-Krosno Odrz.

Policjanci ruchu drogowego w sobotę, 10 października, już od rana mieli dużo pracy związanej przede wszystkim ze zdarzeniami drogowymi. Na skutek zderzenia aż 5 samochodów na dwie godziny została zablokowana jedna z dróg wyjazdowych z miasta – ulica Wrocławska. Na szczęście okazało się, że nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń, pomimo, że uszkodzeniu uległo aż 5 pojazdów.

Jak ustalono, kierująca toyotą Yaris kobieta jechała za kierującym volkswagenem Passatem w stronę centrum miasta. Gdy na wysokości cmentarza kierujący volkswagenem zaczął hamować, ponieważ kierowcy przed nim zatrzymali się przed przejściem dla pieszych, kierująca Toyotą widząc, że nie zdoła wyhamować swojego pojazdu zjechała na lewy pas, gdzie doprowadziła do zderzenia z ciężarowym Iveco, Mercedesem i Skodą. Przyczyną była chwilowa dekoncentracja i zbyt mała odległość od poprzedzającego  pojazdu. Z pewnością wpływ na drogę hamowania toyoty miała także śliska po opadach deszczu nawierzchnia.

Zobacz:   Potrącenie nastolatków na przejściu dla pieszych [nagranie]

Bardzo prosimy wszystkich kierujących o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do panujących zmiennych warunków atmosferycznych. Szczególną ostrożność zachowajmy w rejonach przejść dla pieszych, a jeśli z jakiegoś względu mamy utrudnioną widoczność, zdejmijmy nogę z gazu. Pamiętajmy również o tym aby dostosować prędkość do natężenia ruchu na drodze, szczególnie w godzinach szczytu nie starajmy się za wszelką cenę wyprzedzać kolejnych aut, bo w ten sposób możemy zaoszczędzić zaledwie kilka sekund, a poprzez gwałtowne manewry stwarzamy niebezpieczeństwo nie tylko dla siebie, ale także innych. – apelują policjanci z Zielonej Góry.