Dzięki szybkiej reakcji świadka, policjanci służby patrolowej z Sulechowa zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który włamał się do domku jednorodzinnego. W trakcie prowadzonego postępowanie śledczy ustalili jednak, że to nie jedyne przestępstwo jakiego w ostatnim czasie dopuścił się zatrzymany.

Złodziej zatrzymany na gorącym uczynku
fot. Policja

Dyżurny komisariatu Policji w Sulechowie został powiadomiony przez anonimowego świadka o tym, że na ulicy Piaskowej nieznany mężczyzna prawdopodobnie włamuje się do czyjegoś domu. Mundurowi zareagowali błyskawicznie i zaledwie w ciągu kilku minut pojawili się we wskazanym miejscu, gdzie po wejściu na teren posesji zatrzymali intruza. Okazało się, że to 39-letni znany policjantom mieszkaniec Sulechowa.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓
📎  Jechał przez miasto 106 km/h! Nie zatrzymał się do kontroli. Pościg w Sulechowie [wideo]

Złodziej zatrzymany na gorącym uczynku

Przy zatrzymanym policjanci znaleźli m.in. elektronarzędzia. Przedmioty, które 39-latek chciał wynieść z domku właściciel wycenił na co najmniej 6 tysięcy złotych. Natomiast w trakcie prowadzonego postępowania okazało się, że zatrzymany mężczyzna ma na swoim koncie także inne występki. Śledczy ustalili, że miesiąc wcześniej ten właśnie mężczyzna ukradł telefon pewnej sulechowiance wyrywając jej go z ręki podczas rozmowy. Ponadto okazało się, że ma na swoim koncie sześć kradzieży rowerów. Dwa z nich zostały odzyskane przez policjantów. Niestety pozostałe 39-latek zdążył już sprzedać.

📎  Ukradł z kościoła sprzęt fotograficzny gdy fotograf szykował oprawę uroczystości ślubnej

Zatrzymany mężczyzna jest znany sulechowskim policjantom i był wcześniej wielokrotnie notowany i karany za różne przestępstwa – odbywał także kary pozbawienia wolności. 39-latek usłyszał zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem. Za te przestępstwa kodeks karny przewiduje karę od roku do nawet 10 lat pozbawienia wolności.