Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze otrzymał kolejne wsparcie. Tym razem pomóc postanowiła znana lokalna firma obuwnicza, która wyposażyła szpital tymczasowy w sprzęt IT o wartości ponad 100 tys. zł. Spółka eobuwie od początku pandemii wspiera służbę zdrowia. Wiosną dostarczyła respirator i podstawowe środki ochrony do Szpitala Uniwersyteckiego im. Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze. Teraz odpowiada na kolejne potrzeby lecznicy.

Szpital tymczasowy otrzymał sprzęt komputerowy za 100 tys. zł od lokalnego potentata obuwniczego
fot. materiały prasowe, Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze

Do szpitala właśnie trafiły komputery, monitory, urządzenia wielofunkcyjne, a także czytniki kodów kreskowych, które ułatwią prace administracyjne. Dzięki sprawnej organizacji medycy mogą się skupić na tym, co najważniejsze – profesjonalnej opiece nad pacjentami.

Komputery, drukarki i skanery właśnie są montowane w budynku covidowego szpitala. – mówi Sylwia Malcher-Nowak, rzecznik zielonogórskiej lecznicy.

Zobacz:   Gorzów Wlkp.: Wojewoda spotkał się z przedszkolakami

Sprzęt komputerowy, nie znalazł się na liście wyposażenia, które zapewniał wojewoda. Pomóc postanowiła lokalna firma eobuwie.pl, która wyposażyła Szpital tymczasowy w Zielonej Górze w sprzęt komputerowy o wartości ponad 100 tys. zł. Spółka wspiera szpital w Zielonej Górze, bo to właśnie w tym mieście znajduje się jej główna siedziba skąd prowadzi globalną działalność.

Pandemia wciąż jest z nami. Szpital od marca toczy wymagającą walkę z wirusem. Z tego powodu zależy nam na tym, aby wspierać personel medyczny, który walczy o życie pacjentów na pierwszej linii frontu. Świadomi, jak ogromnym zagrożeniem jest COVID-19, podczas pierwszej fali pandemii regularnie przekazywaliśmy środki ochrony osobistej: maseczki, rękawiczki, płyny do dezynfekcji, a także respirator. Kiedy dowiedzieliśmy się, że obecnie to usprawnienia w zakresie IT pozwolą jednostce pracować bardziej wydajnie, postanowiliśmy po raz kolejny zaangażować się we wsparcie placówki i dostarczyć sprzęt, o który poprosiła nas lecznica – wyjaśnia Marcin Grzymkowski, założyciel i prezes eobuwie.pl

Zobacz:   Koncert Pink Floyd History w Zielonej Górze

Dostarczony sprzęt z pewnością pomoże w obsłudze szpitalnych systemów i ułatwi szybkie podejmowanie decyzji w trakcie leczenia pacjentów z COVID-19. Dzięki niemu, nasz personel medyczny będzie miał natychmiastowy dostęp do pełnej wiedzy na temat dolegliwości i przebiegu choroby każdego pacjenta, a także będzie mógł np. wystawić elektroniczne skierowanie na badania – wyjaśnia Joanna Radzio-Sanowska, kierownik działu IT Szpitala Uniwersyteckiego. – Bardzo dziękujemy za szybki odzew na naszą prośbę i za przekazanie wyposażenia dla Szpitala Tymczasowego.

Aktualnie Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze został wyznaczony przez Wojewodę Lubuskiego aby zorganizować Szpital Tymczasowy zapewniający 170 łóżek, w tym 25 respiratorowych. Do tego celu zostanie wykorzystany budynek stawianego właśnie Centrum Zdrowia Matki i Dziecka. Pierwotnie pediatryczna lecznica miała być gotowa do końca marca. Prace jednak przyspieszono, by budynek mógł tymczasowo służyć pacjentom z koronawirusem. Pierwsi chorzy mają do niego trafić już 7 grudnia br.