Zielonogórzankom spodziewającym się dziecka, podczas porodu znów będzie mógł towarzyszyć partner. Porody rodzinne w Zielonej Górze będą wznowione.

Szpital wznawia porody rodzinne w Zielonej Górze
fot. Pixabay

Porody rodzinne w Zielonej Górze

Tą dobrą wiadomość dla wszystkich kobiet spodziewających się dziecka szpital przekazał za pośrednictwem swojej strony internetowej. Wszystkie panie będą mogły znowu skorzystać z porodów rodzinnych, które ze względu na sytuację epidemiologiczną były wstrzymane. Na podobny krok zdecydował się wcześniej szpital w Nowej Soli i Żarach.

Porody rodzinne w Zielonej Górze możliwe będą ponownie od 14 grudnia 2020 r. Przed przyjęciem do szpitala, każda rodząca oraz towarzysząca jej osoba, będą mieli wykonany test kasetkowy w kierunku koronawirusa. – Negatywny wynik da im możliwość wejścia wyłącznie w tym dniu na porodówkę (nie na rooming!). – informuje zielonogórski szpital.

Zobacz:   Akcja sadzenia drzew i warsztaty z tworzenia kokedamy w Zielonej Górze

Poród rodzinny to popularna praktyka w której podczas porodu oprócz zespołu terapeutycznego, rodzącej kobiecie towarzyszy członek rodziny – najczęściej mąż. W Polsce dopuszczone są od 1994 r.