Jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych zimą jest niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Zima na drogach to trudne warunki i śliska nawierzchnia. Lepiej wtedy zdjąć nogę z gazu i jechać wolniej oraz zachować większą niż zwykle odległość od pojazdu przed nami.

Zima na drogach. Policjanci: "radzimy zdjąć nogę z gazu". Nie zapominajcie również o odśnieżaniu aut
Zimna na drogach powiatu zielonogórskiego – fot. Policja

Bardzo prosimy wszystkich kierujących o ostrożną oraz rozważną jazdę, a także o dostosowanie prędkości i stylu jazdy do trudnych warunków panujących na drogach. – Bardzo ważne jest również odśnieżenie pojazdu – nie tylko przedniej szyby, ale również szyb bocznych, lusterek oraz lamp przednich i tylnych. – przypominają policjanci z Zielonej Góry.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓
Zobacz:   Dni Otwarte Funduszy Europejskich. Jakie atrakcje w Lubuskiem 17-19 września?

Zima na drogach

Policjanci po raz kolejny zwracają się z prośbą do kierowców o ostrożną jazdę oraz dostosowanie prędkości do panujących na drogach warunków. Nagłe pogorszenie warunków drogowych potrafi zaskoczyć wielu kierowców, dlatego po gwałtownych opadach śniegu lub marznącego deszczu policjanci odnotowują więcej zdarzeń drogowych, które znacznie utrudniają ruch w mieście.

Jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych w okresie zimowym jest niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. – W trudnych warunkach, przy śliskiej nawierzchni radzimy zdjąć nogę z gazu i jechać wolniej oraz zachować bezpieczną odległość od poprzedzającego pojazdu. – mówią mundurowi.

Zobacz:   GDDKiA: Stan realizacji programu budowy 100 obwodnic w Lubuskiem