Specjalna grupa SPEED zatrzymała kolejnego kierowcę. Tym razem w Ochli – 34-letni pirat drogowy z aktywnym zakazem prowadzenia pojazdów prędził w terenie zabudowanym 156 km/h!

Pirat drogowy zatrzymany w Ochli. Jechał 156 km/h w terenie zabudowanym a potem było już tylko szybciej
fot. Policja

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego działający w grupie SPEED pełnią służbę na terenie całego województwa lubuskiego. W miniony piątek, 15 stycznia, w Ochli zatrzymali kierującego Saabem, który w obszarze zabudowanym poruszał się z prędkością 156 kilometrów na godzinę, natomiast poza tym obszarem jechał nawet 176 kilometrów na godzinę. W Polsce nie ma dróg, na których można by poruszać się tak szybko.

Zobacz:   Podejrzany o kradzieże paliwa 22-latek zatrzymany przez policjanta po służbie

Podczas kontroli okazało się, że 34-letni pirat drogowy ma już zakaz prowadzenia pojazdów aktywny do 2022 roku. Jak wyjaśnił policjantom, w tym roku chciał złożyć do sądu wniosek o jego skrócenie. Niestety to mu się już raczej nie uda. Łamiąc sądowy zakaz prowadzenia pojazdów popełnił przestępstwo, za które kodeks karny przewiduje karę od 3 miesięcy do nawet 5 lat pozbawienia wolności.  

Kierowcom, którzy przekraczają prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 kilometrów zatrzymywane jest prawo jazdy na okres 3 miesięcy. W tym przypadku policjanci odstąpili od ukarania mandatem kierując wniosek o ukaranie do sądu. Za takie wykroczenie zgodnie z kodeksem wykroczeń grozi kara nawet 5 tys. zł, ale ostateczne decyzja należeć będzie do sądu.