Kolejne gminy podpisały umowy w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Jak podkreślał wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn, nasze województwo otrzymało dodatkowe środki, dzięki którym udało się dofinansować projekty, będące na liście rezerwowej. Nowe świetlice powstaną w czterech gminach.

W 4 gminach powstaną nowe świetlice. Właśnie podpisano umowy na dofinansowanie w ramach PROW
fot. UMWL, lubuskie.pl

Cieszę się ogromnie, że powstaną kolejne świetlice w gminie Szczaniec, Sulechów, w Zaborze czy Trzebielu. W momencie, kiedy europejscy urzędnicy myślą nad nowoczesnymi technologiami, nie możemy zapominać o drogach gminnych i powiatowych oraz innych elementach infrastruktury na obszarach wiejskich – powiedział do przedstawicieli samorządów wicemarszałek Tomczyszyn.

Zobacz:   30 milionów złotych dla lubuskiej oświaty. Unijna pomoc na termomodernizację placówek oświatowych

Stanisław Tomczyszyn podkreślał, że przez ostatnie lata byliśmy świadkami epokowych zmian na lubuskiej wsi. Powstało wiele pięknych obiektów infrastruktury kulturalnej i sportowej. Obserwując trendy, w których Polacy częściej wybierają polską wieś, jako docelowe miejsce zamieszkania, niezbędne jest zapewnienie tych elementarnych, podstawowych usług, jak drogi, dostęp do wody, kanalizacji, świetlice czy też obiektów sportowych.

Prowadzę rozmowy ze wszystkimi, którzy mogą pomóc w otrzymaniu kolejnych środków finansowych. Nie ma takiej kwoty, której w Lubuskiem byśmy nie wydali – dodał żartobliwie wicemarszałek.

Zobacz:   30 milionów złotych dla lubuskiej oświaty. Unijna pomoc na termomodernizację placówek oświatowych

Przypominamy, że przez ostatnich 14 lat, na obszarach wiejskich powstało kilkaset świetlic, setki kilometrów rur wodociągowych i kanalizacji, kilkadziesiąt kilometrów dróg i wiele nowych podmiotów gospodarczych.