Mężczyźni, którzy w październiku 2020 roku włamali się do pustego domu w Babimoście zostali zatrzymani przez dzielnicowych. Dzicy lokatorzy mieszkali w opuszczonym domu przez 4 miesiące.

Włamali się do pustego domu i mieszkali w nim 4 miesiące
fot. Policja

O tej nietypowej sytuacji powiadomiła właścicielka, która na co dzień mieszka pod innym adresem. Kobieta przyjechała skontrolować czy z domem wszystko w porządku ale okazało się, że nie może się dostać do środka bo ktoś zablokował drzwi od wewnątrz. Zauważyła również wybite okno w piwnicy.

Do środka udało się wejść wezwanym na miejsce dzielnicowym z Babimostu, którzy w środku zastali dwóch znanych im mężczyzn notowanych już wcześniej za przestępstwa i wykroczenia. Dwaj mieszkańcy Babimostu – 24 i 35-latek zostali zatrzymani w policyjnym areszcie.

Zobacz:   W której gminie najlepiej się mieszka? Serwis Samorządowy PAP ogłosił wyniki rankingu „Gmina Dobra do Życia”

Dzicy lokatorzy którzy włamali się do pustego domu i mieszkali w nim przez 4 miesiące, rozkradli cały sprzęt elektroniczny a meble w kuchni i pokojach zdewastowali. Właścicielka wyceniła straty na kilkaset złotych.

Obaj zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty do których się przyznali i złożyli wyjaśnienia. Z kradzież z włamaniem grozi im do 10 lat więzienia.