Zielonogórscy kryminalni zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o napad na 74-latka w jego własnym domu. Dzięki materiałowi dowodowemu zebranemu przez śledczych sąd aresztował ich na 3 miesiące.

Napad na 74-latka w jego własnym domu. Zabrali mu pieniądze, telewizor a nawet ubrania
fot. Policja

Do napadu doszło 14 lutego przy ul. Sikorskiego w Zielonej Górze około godziny 13-tej. Na komendę zadzwonił sam pokrzywdzony. Według jego relacji napad miał miejsce w jego własnym domu do którego wtargnęli trzej mężczyźni, którzy go popychali i pobili a następnie ukradli 1500 zł, telewizor, dekoder oraz drobne narzędzia. Złodzieje zabrali ze sobą nawet odzież.

Dyżurny natychmiast skierował na miejsce policjantów służby patrolowej i kryminalnej, którzy szybko ustalili kim są podejrzani o napad na 74-latka w jego własnym domu i zatrzymali ich w ciągu zaledwie kilkudziesięciu minut od zdarzenia. Agresorami okazali się zielonogórzanie w wieku 32-35 lat, znani już policjantom z lokalnej komendy, którzy wcześniej byli wielokrotnie notowani za podobne przestępstwa. Wszyscy byli nietrzeźwi. Mieli od 2,3 do prawie 3,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo jeden z nich, 32-latek, okazał się osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Zielonej Górze.

Zobacz:   Policjant zatrzymał poszukiwanego tuż przed rozpoczęciem służby

Skradzione podczas napadu przedmioty i pieniądze zostały odzyskane a zatrzymanym po przesłuchaniu przedstawiono zarzuty rozboju, za co kodeks karny przewiduje karę od 2 do nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Materiał dowodowy zebrany w sprawie przez śledczych pozwolił prokuratorowi na wystąpienie do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie całej trójki a Sąd Rejonowy w Zielonej Górze zdecydował o aresztowaniu mężczyzn na 3 miesiące. Sprawa jest prowadzona pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze.