Saperzy z Głogowa zneutralizowali kilkanaście granatów i amunicję z okresu II wojny światowej. Niewybuchy w Zielonej Górze znaleziono w poniedziałek, 8 marca, na ul. Głowackiego podczas prac budowlanych.

Niewybuchy w Zielonej Górze. Saperzy z Głogowa zneutralizowali kilkanaście granatów i amunicję
fot. KMP w Zielonej Górze, policja.pl

Zielonogórska policja otrzymała informację o znalezieniu kilkunastu granatów i amunicji w poniedziałek o godzinie 14:00. Niewybuchy w Zielonej Górze zostały odnalezione podczas prac budowlanych na ul. Głowackiego, teren do czasu przyjazdu saperów został zabezpieczony przez policję.

Dwudziestu policjantów zabezpieczało miejsce znalezienia niewybuchów z II wojny światowej do momentu przyjazdu jednostki sapersko-minerskiej z Głogowa. Żołnierze po zbadaniu wybuchowego znaleziska, podjęli decyzję o ewakuacji mieszkańców z dwóch sąsiadujących z budową bloków. Dla 12 ewakuowanych osób, Urząd Miasta w Zielonej Górze podstawił specjalne busy, w których mogli przeczekać akcję saperów.

Zobacz:   Dane o bezrobociu w województwie lubuskim w 2022 roku: liczba bezrobotnych spadła

Głogowscy saperzy zabrali z ul. Głowackiego w Zielonej Górze w sumie 16 granatów zaczepnych oraz amunicję. Niewybuchy zostały przewiezione na poligon w Świętoszowie i zneutralizowane.