Niestety w tym roku, z powodu obostrzeń związanych z pandemią nie spotkamy się na jarmarku w skansenie. Kaziuki w Ochli zostały odwołane. Muzeum zaprasza jednak na „Kaziukowy jarmark on-line”.

Kaziuki w Ochli odwołane. Muzeum zaprasza na "Kaziukowy jarmark on-line"
fot. Pixabay

W związku z lockdownem województwa lubuskiego wprowadzonym 15 marca „Kaziuki” nie odbędą się. Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze-Ochli zapraszają na „Kaziukowy jarmark on-line”. Organizatorzy zachęcają do oglądania i zamawiania produktów – lista wirtualnych wystawców będzie się pojawiała pod wydarzeniem na Facebooku.  

Sprawdź ofertę rękodzielników i producentów. Zamawiaj lokalnie!

Jarmark na którym swoje produkty prezentują lokalni producenci, mocno związany jest z nadchodzącymi świętami Wielkanocnymi. Na jarmarku nie brakuje świeżych warzyw, pieczywa, serów, wędlin oraz innych przetworów, dostępne są też piękne palmy wielkanocne i wszelkiego rodzaju pisanki, ozdoby świąteczne oraz rękodzieło.

Zobacz:   Krzyżówka patriotyczna 2022 już jest. LUW czeka na rozwiązania do 16 maja

Kaziuki to cykliczna impreza organizowana przez Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze-Ochli, nawiązująca do odbywającego się w Wilnie od połowy XIX jarmarku świątecznego. Nazwa „Kaziuki Wileńskie” pochodzi od patrona Polski i Wilna – św. Kazimierza.

Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze-Ochli przypomina, że w czasie lockdownu, skansen będzie zamknięty. Nie będzie możliwości zwiedzania, odwołano także zajęcia edukacyjne i wszelkie imprezy. W tym czasie nie wynajmiemy również sali i miejsc ogniskowych. Bez zmian działa administracja muzeum.