Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w Zielonej Górze, wzbogaciło się o kolejny specjalistyczny sprzęt. To nowy tomograf, który trafi na wyposażenie Zakładu Diagnostyki Obrazowej.

Nowy tomograf w Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w Zielonej Górze
fot. UMWL, lubuskie.pl/Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze

Mimo trwającej pandemii i przekształceniu Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w Szpital Tymczasowy, wciąż trwa wyposażanie w wysokiej jakości sprzęt dedykowany głównie młodym pacjentom. Najpierw do placówki trafił aparat RTG i rezonans magnetyczny. Ten sprzęt jest już zamontowany. Teraz w Centrum Zdrowia Matki i Dziecka kończą się prace związane z instalacją tomografu komputerowego.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓

Jak podkreślają lekarze, jest to sprzęt z najwyższej półki. – Aparatura ma wyjątkowe parametry. Na przykład tomograf pozwala badać dzieci przy obniżonej dawce promieniowania, co jest niezwykle ważne w tej grupie pacjentów – podkreśla dr Wojciech Wierzchołowski, kierownik Zakładu Diagnostyki Obrazowej.

📎  Pilotażowy Program Przeciwdziałania Niedoborowi Wody

Sprzęt wart miliony złotych trafił do CZMiD dzięki wsparciu Zarządu Województwa Lubuskiego

Pieniądze na medyczne zakupy pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020. Środki udało się przekierować do szpitala dzięki staraniom zarządu województwa lubuskiego. – Centrum Zdrowia Matki i Dziecka będzie służyło mieszkańcom całego regionu – podkreśla marszałek Elżbieta Anna Polak.

Łączna wartość tej unijnej pomocy wynosi 8,3 mln zł, ponad połowę tej kwoty, 4,3 mln kosztował sam tomograf.

Co o tym sądzisz? Dodaj komentarz