Cztery nielegalne automaty do gier zatrzymali w Zielonej Górze funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej lubuskiej KAS. Podłączone i gotowe do gry urządzenia były identyczne, jak te umieszczane w kasynach. Zaskoczona kontrolą kobieta obsługująca punkt usiłowała zniszczyć zapiski o dotychczasowych wygranych.

Nielegalne automaty do gier zabezpieczone w Zielonej Górze
Nielegalne automaty do gier hazardowych zabezpieczone w Zielonej Górze – fot. Straż Graniczna

Funkcjonariusze Straży Granicznej wraz z funkcjonariuszami Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego przeprowadzili na terenie Zielonej Góry wspólną kontrolę lokalu, w którym mogły być urządzane nielegalne gry hazardowe na automatach. W niewielkim pomieszczeniu znajdowały się 4 nielegalne automaty do gier, podłączone i gotowe do rozpoczęcia gry. 

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓

Nielegalne kasyno w Zielonej Górze zlikwidowane

Na urządzeniach tych przeprowadzone zostały tzw. gry kontrolne i na tej podstawie służby stwierdziły, że mają do czynienia z naruszeniem przepisów ustawy o grach hazardowych. W trakcie kontroli, kobieta zajmująca się obsługą punktu, usiłowała nie tylko zniszczyć odręczne zapiski dotyczące wypłacanych i wpłacanych sum pieniędzy, ale także twierdziła stanowczo, że jedyna jej rola w lokalu polega na sprzątaniu pomieszczenia.

Zobacz:   Fałszywy hydraulik okrada seniorów z oszczędności. Jak działa oszust?

Warto dodać, że podczas kontroli w podręcznej kosmetyczce, a podczas dalszego sprawdzania nielegalnego kasyna także w kanapie, funkcjonariusze znaleźli ponad 5 tysięcy złotych, co w sytuacji zabezpieczenia zapisków oraz braku wypłat wygranych przez same automaty jednoznacznie potwierdza przeznaczenie znalezionej gotówki.

Za urządzanie nielegalnych gier hazardowych grozi wysoka kara grzywny, a nawet kara pozbawienia wolności do lat trzech. Urząd Celno-Skarbowy może też wymierzyć dodatkową karę administracyjną w wysokości 100 tysięcy złotych od automatu.