Na gorącym uczynku zatrzymano mężczyznę, podejrzanego o kradzież z włamaniem do jednego ze sklepów spożywczych na terenie Zielonej Góry. Włamywacze nagrani, w ustaleniu okoliczności zdarzenia, pomocny okazał się miejski monitoring.

Włamywacze nagrani przez miejski monitoring. Wpadli na gorącym uczynku
fot. KMP w Zielonej Górze

W poniedziałek, 29 marca, tuż przed północą, dyżurny zielonogórskiej komendy został powiadomiony o kradzieży z włamaniem, do której doszło w sklepie spożywczym przy ulicy Konicza. Na miejsce natychmiast wysłano patrol, który podjął działania, żeby zatrzymać sprawcę lub sprawców. Policjanci od razu ustalili, że skrzyżowanie ulic w tym rejonie jest objęte monitoringiem.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓

Po obejrzeniu tego co zarejestrował miejski monitoring podjęto działania operacyjne, w wyniku których zatrzymano jednego z mężczyzn, a następnie ustalono tożsamość drugiego z nich. Pierwszy z podejrzanych trafił na przesłuchanie do komendy miejskiej zaraz po zdarzeniu, natomiast drugiego z nich udało się zatrzymać po kilku godzinach od włamania.

📎  VIII Ogólnopolski Turniej Tenisa Stołowego oraz XII Ogólnopolskie Regaty Kajakowe Olimpiad Specjalnych zakończone

Włamywacze nagrani, pomocny okazał się miejski monitoring

Włamanie do Żabki w Zielonej Górze zarejestrował miejski monitoring – wideo: KMP w Zielonej Górze

Obaj zatrzymani mężczyźni to mieszkańcy Zielonej Góry w wieku 18 i 20 lat, którzy nie byli wcześniej znani policji i notowani za inne przestępstwa. Usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem, za co kodeks karny przewiduje karę od roku do nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Straty przez nich spowodowane i wartość skradzionych przedmiotów – alkoholu i papierosów, pokrzywdzony wycenił na co najmniej 2500 złotych.

📎  Policjant podczas urlopu zatrzymał złodzieja

Co o tym sądzisz? Dodaj komentarz