W środę, 18 marca zielonogórscy policjanci z Ogniwa Patrolowo-Internwencyjnego zatrzymali 23-latka handlującego środkami odurzającymi. W jego mieszkaniu znaleziono marihuanę i 700 tabletek ecstasy.

Materiały operacyjne Policji – fot. Policja.pl

Ujawnione w domu 23-letniego mężczyzny tabletki ecstasy oraz marihuanę zabezpieczono do badań laboratoryjnych. Z zatrzymanym prowadzone są czynności procesowe – prawdopodobnie usłyszy zarzuty posiadania i przygotowania do wprowadzenia do obrotu znacznej ilości środków odurzających.

W środę wieczorem, 18 marca w Zielonej Górze policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego podejmowali interwencję w jednym z mieszkań. Z początku, mężczyzna który otworzył drzwi policjantom na ich widok był bardzo zaskoczony i próbował je natychmiast zatrzasnąć. Policjanci mimo to weszli do środka. W jednym z pokoi ujawnili leżące na taborecie woreczki strunowe z suszem roślinnym oraz żółtymi tabletkami. W pokoju była również waga elektroniczna oraz młynek do suszu i spory zwitek banknotów. W sumie do dalszych badań laboratoryjnych policjanci zabezpieczyli 700 tabletek ecstasy i marihuanę. 23-letni mieszkaniec powiatu zielonogórskiego został zatrzymany.

Zobacz:   Kierowca po narkotykach wjechał w sklep na stacji paliw w Sękowicach, omal nie staranował ludzi

W sprawie trwają czynności procesowe, przesłuchiwani są świadkowie. 23-latek prawdopodobnie usłyszy zarzuty posiadania i przygotowania do wprowadzenia do obrotu znacznej ilości środków odurzających. Zielonogórscy policjanci zbierają materiał dowodowy, aby prokurator mógł wystąpić do sądu o aresztowanie mężczyzny. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Według Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za wprowadzanie do obrotu znacznych ilości środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat, udzielanie oraz posiadanie znacznych ilości środków odurzających zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10.