Zielonogórscy kryminalni i wywiadowcy zatrzymali mężczyznę, który ukradł samochód i robił go o garaż przy ulicy Francuskiej, a następnie uciekł. Po sprawdzeniu okazało się, że mężczyzna ma na swoim koncie więcej przestępstw.

Ukradł samochód i robił go o garaż. Na złość pracodawcom
fot. KMP w Zielonej Górze

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 17 maja. Ze zgłoszenia przekazanego dyżurnego KMP w Zielonej Górze wynikało, że kierowca Hyundaia uderzył w ścianę garażu znajdującego się na ulicy Francuskiej, a następnie uciekł. Przybyli na miejsce kryminalni od razu rozpoczęli działania zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy. Samochód, który zastali na miejscu miał włączony silnik, a gdy chcieli go wyłączyć, okazało się, że kluczyk w stacyjce jest złamany.

Zobacz:   Dane o bezrobociu w województwie lubuskim w 2022 roku: liczba bezrobotnych spadła

Podczas wyjaśniania okoliczności zdarzenia policjanci skontaktowali się z właścicielką pojazdu. Wtedy okazało się, że kobieta wraz z mężem i pracownikiem wyjechała do Niemiec, gdzie pracownik miał podjąć pracę w ich firmie. Niestety niedoszły pracownik zabrał kluczyki od samochodu i odjechał. Wtedy jeszcze nie wiedziała, że wrócił z powrotem do Zielonej Góry.

Zielona Góra: Ukradł samochód i robił go o garaż

Okazało się, że mężczyzna, który ukradł samochód i rozbił go o garaż to 38-letni zielonogórzanin, dobrze znany policjantom i wcześniej wielokrotnie notowany za różne przestępstwa. Zielonogórscy policjanci już wielokrotnie mieli z nim do czynienia, dlatego zarówno służby kryminalne jak i prewencyjne ruszyły do miasta, aby go zatrzymać. Nie trwało to długo bo już po krótkim czasie policyjni wywiadowcy zauważyli go na ulicy Wojska Polskiego i natychmiast zatrzymali. 

Zobacz:   Pościg w Torzymiu: 18-latek po narkotykach chciał uniknąć kontroli drogowej

38-latek opowiedział policjantom, że wrócił do domu, bo nie spodobały mu się warunki pracy w Niemczech, a że nie miał czym wrócić, postanowił zabrać samochód swojej pracodawczyni. Na pytanie dlaczego uderzył w ścianę odpowiedział, że zrobił to specjalnie. Podobnie było ze złamaniem kluczyka w stacyjce – to także zrobił na złość pracodawcom.

W trakcie postępowania ustalono również, że mężczyzna ma cofnięte uprawnienia do kierowania, ponadto podczas przeszukania w jego mieszkaniu znaleźli przedmioty skradzione z Hyundaia oraz dodatkowo narkotyki – marihuanę.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży oraz posiadania narkotyków. Za te przestępstwa kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. Na podstawie zebranych przez policjantów materiałów, prokurator Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze wystąpił z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. 19 maja Sąd Rejonowy w Zielonej Górze przychylił się do wniosku prokuratury i aresztował 38-latka na 3 miesiące.