Zielonogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który jadąc motorowerem spowodował wypadek w Nowogrodzie Bobrzańskim, a następnie uciekł pozostawiając ciężko rannego pasażera. Sąd Rejonowy w Zielonej Górze po zapoznaniu się z materiałem dowodowym w sprawie, aresztował mężczyzną na 3 miesiące.

Spowodował wypadek w Nowogrodzie Bobrzańskim i uciekł. Pasażer trafił do szpitala
fot. Policja.pl

Do wypadku doszło w piątkowe popołudnie, 25 czerwca, na jednej z ulic w Nowogrodzie Bobrzańskim. Kierujący motorowerem, 39-letni mieszkaniec Nowogrodu Bobrzańskiego, przewożący pasażera, zderzył się z samochodem osobowym a następnie uciekł z miejsca zdarzenia pozostawiając rannego pasażera, który później w ciężkim stanie trafił do szpitala.

Wypadek w Nowogrodzie Bobrzańskim: Sprawca zostawił rannego pasażera

Policjanci służby patrolowej i kryminalnej, który rozpoczęli poszukiwania sprawcy wypadku, namierzyli go i zatrzymali po kilkunastu godzinach. Mężczyzna tłumaczył, że uciekł z miejsca wypadku bo wcześniej pił alkohol. 39-latek będzie odpowiadał za spowodowanie wypadku drogowego, ucieczkę z miejsca zdarzenia i nieudzielenie pomocy rannemu, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Na ostateczny wymiar kary wpływ bezie miało zachowanie mężczyzny – ucieczka z miejsca zdarzenia oraz obrażenia, które odniósł poszkodowany, co określi opinia biegłego.

Zobacz:   30 zarzutów za oszustwa internetowe. 33-latek z Iłowej handlował sprzętem, którego nie posiadał

Prokurator prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze po zapoznaniu się z materiałem dowodowym w sprawie, wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie zatrzymanego 39-latka. Decyzją Sądu Rejonowego w Zielonej Górze, mężczyzna został aresztowany na 3 miesiące.